جزئیات ساخت ۲ خط لوله جدید گاز

جزئیات ساخت ۲ خط لوله جدید گاز
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز از ساخت ۲ خط لوله جدید انتقال گاز طبیعی با هزینه سرمایه گذاری حدود ۱۴ میلیارد دلاری در ایران خبر داد.

حسن تربتی درباره برنامه جدید احداث خطوط لوله جدید انتقال گاز طبیعی در ایران، گفت: در قالب اجرای برنامه ششم توسعه باید ۲۸ تاسیسات جدید تقویت فشار گاز و بیش از ۶ هزار کیلومتر خطوط لوله انتقال گاز طبیعی در کشور احداث شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت ۲ خط لوله بزرگ انتقال گاز از جنوب به شمال کشور، تصریح کرد: بر این اساس به زودی مناقصه ساخت خط لوله نهم سراسری گاز از دهگلان به میاندوآب به زودی برگزار می شود و ساخت سایر قطعه های این خط لوله انتقال گاز هم در آینده برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدف از ساخت این قطعه از خط لوله نهم سراسری به منظور افزایش ظرفیت انتقال گاز طبیعی ایران به اروپا در آینده است، بیان کرد: هزینه ساخت خط لوله نهم سراسری و تمامی تاسیسات تقویت فشار گاز در مسیر آن حدود هشت میلیارد دلار برآورد می شود.

تربتی همچنین با اشاره به برنامه ساخت خط لوله ۱۱ سراسری انتقال گاز، تاکید کرد: هزینه ساخت این خط لوله هم حدود ۶ میلیارد دلار برآورد می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، خاطرنشان کرد: خط لوله نهم سراسری گاز از محل بند ق قانون بودجه و با سرمایه گذاری بخش خصوصی قابلیت احداث را دارد.

هدف از ساخت این دو خط لوله سراسری انتقال گاز فازهایپارس جنوبیبه شمال کشور و همچنین واردکردن بخشی از گاز در چرخه صادرات است.

این دو خط لوله ۵۶ اینچی در مجموع به طول تقریبی سه هزار کیلومتر هستند که خط لوله یازدهم ۱۱۰۰ کیلومتر و خط لوله نهم ۱۹۰۰ کیلومتر خواهد بود که هر کدام ظرفیت انتقال روزانه ۱۱۰ میلیون مترمکعب گاز را دارند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۰:۲۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد