میزان تولید در پالایشگاه سوم پارس جنوبی

میزان تولید در پالایشگاه سوم پارس جنوبی
تولید میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای امسال تا پایان بهمن به بیش از 22 میلیون بشکه رسیده است.

به نقل از مجتمع گاز پارس جنوبی، محسن عطار زاده، رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوممجتمع گاز پارس جنوبیبا اعلام این خبر افزود: در یازده ماه امسال با برنامه‌ریزی انجام شده، 22 میلیون و 276 هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

به گفته عطارزاده، پالایشگاه سوم توانسته است نقش مهمی در جهت تولید و صادرات میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی ایفا کند.

وی با بیان این‌که مجتمع گاز پارس جنوبی همواره برنامه‌ریزی در افزایش برداشت با در نظر گرفتن تولید صیانتی از مخزن مشترک را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: در یازده ماهه امسال، 13 هزار و 550 میلیون استاندارد متر مکعب گاز در پالایشگاه سوم مجتمع گازی پارس جنوبی تولید و فرآورش شده است که با توجه به برودت هوای امسال، این پالایشگاه نقش مهمی در تامین سوخت مصارف خانگی و نیروگاهی کشور داشته است.

عطارزاده در ادامه با اشاره به تولید دیگر محصولات این پالایشگاه افزود: در همین بازه زمانی، 80 هزار تن گوگرد دانه بندی شده ،560 هزار تن پروپان و 341 هزار تن بوتان نیز در این مجموعه تولید شده است.

رئیس بهره‌برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار کرد: تولید گاز اتان که بعنوان خوراک پتروشیمی های مجاور در منطقه مورد استفاده قرار می گیرد نیز با توجه به تعمیرات اساسی انجام شده بر روی توربواکسپندرها که سبب افزایش 200 تنی تولید اتان در روز شده است نیز در مجموع از مرز 661 هزار تن گذشت که این امر نشان از تولید پایدار گاز و سایر محصولات در مجموعه پالایشگاه سوم دارد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲:۴:۱۲ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد