۵۰هزار میلیارد تومان مسکن مهر را مردم دادند

۵۰هزار میلیارد تومان مسکن مهر را مردم دادند
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی کل هزینه طرح مسکن مهر را ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای تکمیل مسکن مهر تامین شده است و معادل همین مبلغ هم مردم برای تکمیل این طرح پرداخت کردند.

احمد اصغری مهرآبادی با اعلام این که 840 هزار واحدمسکن مهردر دولت یازدهم تکمیل شده است، اظهار کرد: نگاه دولت همواره به سمت افراد کم درآمد بوده و مسکن هم از حیاتی‌ترین نیازهای انسان است و این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب در اولویت کاری نظام و دولت بوده است.

وی با یادآوری این که طرح مسکن مهر از سال 86 آغاز شد، تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و 930 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور به اتمام رسیده و 270 هزار واحد دیگر نیز تا پایان دولت یازدهم پایان می‌یابد.

وی با بیان این که بخش عمده‌ای از این طرح با مشکلات رو برو است که بخشی فاقد متقاضی و بخش دیگر نیازمند رسیدگی در دادگاه‌هاست، افزود:  تاکنون یک میلیون و 530هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده و برای تحویل مابقی این واحدها باید دستگاه‌های ذی ربط مساعدت‌های لازم را داشته باشند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح مسکن مهر در کشور در مجموع 120هزار میلیارد تومان هزینه دارد، خاطرنشان کرد: 50 هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای تکمیل مسکن مهر تامین شده است و معادل همین مبلغ هم مردم برای تکمیل این طرح پرداخت کردند. با احتساب خدمات زیربنایی و روبنایی، هزینه طرح مسکن مهر در کل کشور به 120 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مهرآبادی با اشاره به لزوم فعال سازی شورای مسکن در استان‌ها گفت:وزارت راه و شهرسازی توانسته در قالب طرح مسکن مهر، 500 باب مدرسه و 450 باب مسجد احداث کند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۳:۵۴ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد