گروگان‌گیری در مسکن مهر پردیس

گروگان‌گیری در مسکن مهر پردیس
درحالی قرار بوده مسکن مهرفاز ۳ پردیس حدود ۴سال پیش بدون افزایش قیمتی تحویل متقاضیان شود که شرکت سرمایه‌گذاری بانک مسکن بخشی از این واحدها را به بهانه افزایش قیمت گرو نگه داشته و آنها را به متقاضیانی که ماه‌هاست اقساط آن را می‌‌پردازند واگذار نمی‌کند.

پروژه‌های مسکن مهر فاز 3 پردیس جزو اولین واحدهایی بودند که ساخت آنها در دولت قبل آغاز شد. تعدادی از این واحدها قبل از دستورالعمل‌های سه گانه افزایش قیمت مسکن مهر وزارت راه و شهرسازی افتتاح و به متقاضیان تحویل شد.

گرچه وعده‌های متعددی در خصوص تحویل واحدهای این فاز تا قبل از تمام شدن عمر دولت دهم داده شد اما در عمل این وعده محقق نشد و در ماه‌های پایانی فعالیت دولت دوم احمدی‌نژاد فاز 3 مشمول افزایش قیمت شد.

بر این اساس نیمه تیرماه سال 94 متقاضیان مسکن مهر از افزایش حدود 50 هزار تومانی هر مترمربع واحدهای مسکن مهر خبر دادند. خبری که مدیر پروژه فاز 3 پردیس با تایید آن گفت: پروژه‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن  بر اساس دستورالعمل شماره 3 وزارت راه و شهرسازی مشمول افزایش قیمت شده است.افزایش قیمت هر مترمربع این پروژه‌ها حدود 67 هزار تومان است که شرکت سرمایه گذاری 15 هزار تومان -بابت تاخیر- جریمه شده و به این ترتیب متقاضیان باید برای هر مترمربع حدود 52 هزار تومان پرداخت کنند.

سلیم عبدی با بیان این‌که این افزایش قیمت به دلیل گران شدن تعرفه آب، برق و گاز است، تاکید کرد: تعرفه برق تک فاز 250 هزار تومان بود که -وزارت نیرو- الان بابت آن یک میلیون و 60 هزار تومان می‌گیرد، از سوی دیگر تعرفه برق 32 آمپر سه فاز  3.5 میلیون تومان و تعرفه برق سه فاز 52 آمپر 5.5 میلیون تومان است.

وی یادآور شد: تعرفه آب از 450 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته ضمن آن‌که کنتور برق را 120 هزار تومان می‌گرفتیم که الان قیمت آن به 214 هزار تومان افزایش یافته است.

مدیر پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس با بیان این‌که 1200 تا 1300 واحد شرکت سرمایه‌گذاری مسکن باقیمانده تا تمام شود، گفت: افزایش قیمت شامل 3500 واحد می‌شود و واحدهایی که تحویل شده در زمان تحویل سند باید مابه‌التفاوت افزایش قیمت را پرداخت کنند.

وی با بیان این‌که افزایش قیمت شامل 2500 واحد تحویل شده در سال‌های قبل نمی‌شود، تصریح کرد: واحدهایی که افزایش قیمت آن از چند روز ابلاغ شده باید این مابه‌التفاوت را پرداخت کند.

وی میزان افزایش قیمت را حدود 5.2 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: متقاضیان حدود دو میلیون تومان آن را پرداخت کرده‌اند و باید حدود 3 میلیون تومان دیگر را نیز بپردازند.

در حالی 20 ماه از اظهارات مدیر پروژه فاز مسکن مهر پردیس مبنی بر باقیماندن حدود 1300 واحد مسکن مهر فاز 3 می‌گذرد که خبر می‌رسد شرکت سرمایه‌گذاری مسکن از تحویل حدود 700 واحد این فاز به متقاضیان خودداری می‌کند.

یکی از متقاضیان مسکن مهر این فاز گفت: شرکت سرمایه‌گذاریبانک مسکناین واحدها را گروگان گرفته و اعلام کرده فقط در صورت پرداخت مبالغی که بعضا تا 6 میلیون تومان نیز می‌رسد این واحدها را تحویل می‌دهد.

وی با بیان این‌که واحدهای فاز 3 باید سال‌های 91 و 92 تحویل می‌شد، افزود: در آن سال‌های بخشی از واحدها افتتاح شد،‌ اما این فقط یک افتتاح نمایشی بود که در آن روبان را قیچی کردند.

وی با یادآوری این‌که متقاضیان با قیمت 27 میلیون تومان برای تحویل واحدهای مسکن مهر فاز 3 ثبت‌نام کردند، گفت:‌این در حالی بود که این قیمت به 29 میلیون و در ادامه به 31 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به این‌که پس از مدتی 31 میلیون تومان هم به 39 میلیون افزایش یافت، تاکید کرد: در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری بانک مسکن حدود 700 واحد آماده را گرو نگه داشته و به متقاضیان اعلام کرده برای تحویل آنها باید حدود 6 میلیون تومان دیگر (یعنی مجموعا 45 میلیون تومان) پرداخت کنند.

وی تاکید کرد: این در حالی است که حدود 350 نفر از همین متقاضیان 30 ماه است که دفترچه قسط واحدهای تحویل نشده را دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط آن هستند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۰:۴۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد