اختلاف نظر کارشناسان درباره قیمت طلا

اختلاف نظر کارشناسان درباره قیمت طلا
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهدکه گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست مارس تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا در هفته آینده خواهد داشت.

کوین گرادی رئیس موسسه سرمایه گذاری فونیکس فیوچرز تاکید کرد: گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو از دوشنبه تاکنون به طور چشمگیری تغییر کرده است. احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از 30 درصد در روز دوشنبه به بیش از 75 درصد رسیده است.
قیمت جهانی طلا در هفته ای که گذشت با افت 2.5 درصدی روبرو شده است. اظهارات برخی مقام های ارشد فدرال رزرو درباره لزوم افزایش نرخ بهره در نشست مارس تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است.
در نظرسنجی این هفته 21 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 12 نفر معادل 57 درصد به کاهش اونس طلا رای داده اند، 7 نفر معادل 33 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد و 2 نفر معادل 10 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.
در نظرسنجی از سرمایه گذاران بین المللی نیز 984 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 566 نفر معادل 58 درصد تاکید کردند قیمت طلا در این مدت افزایش خواهد یافت. 264 نفر معادل 27 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 154 نفر معادل 16 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده تغییر نخواهد کرد.
هفته گذشته نیز 65 درصد کارشناسان اقتصادی و 68 درصد سرمایه گذاران پیش بینی کردند که قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت با کاهش چشمگیری همراه بوده است.
به اعتقاد تحلیلگران کامرز بانک آلمان، قیمت طلا در آستانه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تمایل به کاهش بیشتر دارد. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره در نشست مارس تاثیر زیادی بر تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است.
به نظر می رسد سرمایه گذاران در بازارهای آسیایی نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا بار دیگر در بازار سرمایه گذاری کنند.
برخی تحلیلگران نیز پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده تا 1210 دلار کاهش خواهد یافت و اگر این سطح حمایتی شکسته شود احتمال افت قیمت تا 1190 دلار نیز وجود دارد.
گروه دیگری از کارشناسان اقتصادی ضمن اشاره به نگرانی و نااطمینانی موجود در بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده به بیش از 1240 دلار می رسد.

منبع خبر: 
  ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد