اوراق سلف موازی در تامین مالی فولادی ها

اوراق سلف موازی در تامین مالی فولادی ها
انتشار اوراق سلف موازی برای شرکت های فولادی، روشی کارآمد و مفید در تامین مالی است.

بهادر احرامیان عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگانفولاد با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت های تولیدکننده دارد، گفت: انتشار اوراق سلف سبب می شود خرید و سرمایه گذاری در بازار فولاد نیز با سهولت بیشتری انجام شود.
احرامیان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ضمن بیان اینکه ایجاد و راه اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت های تولیدکننده فولاد دارد، اظهار داشت: با انتشار اوراق سلف از سوی شرکت های تولیدی در صنعت فولاد، این گروه می تواند به راحتی تامین مالی کند.
وی در باره صنعت فولاد در کشور گفت: در بررسی وضعیت صنعت فولاد لازم است بیش از هر چیز دیگر به وضعیت داخلی این صنعت نگاه انداخت، بازار فولاد در ایران نزدیک به یک سال است که وارد دوره مازاد عرضه شده و کشور نیاز داخلی خود را تامین کرده است و به سمت صادرات فولاد در حرکت هستیم.
احرامیان با بیان اینکه گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه های صادراتی است، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مازاد فولاد در کشور سبب شده تا ایران به یک بازار صادراتی تبدیل شود و نیاز است برنامه ریزی لازم و راهکارهای جدیدی جهت صادرات مازاد تولید فولاد انجام شود و گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه های صادراتی کشور قرار دارد.
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اقدامات انجام شده در صادرات فولاد را اثربخش ارزیابی کرد و افزود : در زمینه صادرات فولاد اقدامات خوبی شده است و صادرات انواع محصولات به 6 میلیون تن خواهد رسید که رقم چشم گیری است و طبیعی است در سال های آینده این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه ارزان ترین عرضه فولاد در ایران صورت می گیرد، گفت: اکنون به دلیل مازاد عرضه و فضای رقابتی که در داخل کشور وجود دارد، ما ارزان ترین فولاد دنیا را داریم که حتی از چین هم ارزان تر است.
احرامیان با بیان اینکه پیش بینی بازار در سال آینده آسان نیست، تاکید کرد: پیش بینی ها از سال 96 کار دشواری است؛ اما با این حال برخی تحلیل گران معتقدند که سال آتی، سال پر نوسانی خواهد بود.
وی طرح های در دست اجرای چین را یکی از عوامل موثر بر صنعت فولاد در سال آتی عنوان کرد و ادامه داد: چین برای سال 2017 پروژه های عمرانی تعریف کرده و با اقدامات زیرساختی که انجام داده است، سطح قیمت ها را می تواند ارتقا دهد و از کف قیمت ها حمایت کند؛ اما باید دید دیگر متغیرها از جمله قیمت نفت و سایر حامل های انرژی در سطح بین المللی به چه صورت خواهد بود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۵:۱۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد