قیمت جهانی طلا با تغییر چندانی روبرو نشد

قیمت جهانی طلا با تغییر چندانی روبرو نشد
قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری قرار گرفته و با تغییر چندانی نسبت به روز جمعه روبرو نشده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، کاهش ارزش دلار آمریکا و تشدید نگرانی های سیاسی پس از شلیک موشک بالستیک کره شمالی تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا داشته است.
بر اساس این گزارش، سرمایه گذاران بین المللی به دقت تحولات سیاسی در شبه جزیره کره را زیر نظر دارند. کره شمالی بار دیگر 4 فروند موشک بالستیک را به سوی دریای ژاپن شلیک کرده است. این موشک ها در واکنش به آغاز مانور نظامی تمام عیار کره جنوبی و آمریکا شلیک شده است.
جفری هالی تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه اوانادا تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تنش های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص تحولات شبه جزیره کره قرار خواهد داشت.
شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش روبرو شد و به 101.39 واحد رسیده است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز به 1234 دلار رسیده که نسبت به روز جمعه تغییر چندانی نداشته است.
قیمت طلا پیش از این به 1222 دلار رسیده که این پایین ترین رقم از 15 فوریه به شمار می رود.پس از اظهارات مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا در روزهای گذشته در خصوص افزایش نرخ بهره در نشست مارس، گمانه زنی سرمایه گذاران درباره افزایش نرخ بهره بیشتر شده است.
نشست آتی فدرال رزرو قرار است 14 و 15 مارس برگزار شود. وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: با توجه به آنکه قیمت طلا نتوانسته است به سطح مقاومتی 1263 دلاری نزدیک شود این احتمال وجود دارد که قیمت این فلز زرد بار دیگر تا سطح 1222 دلار در هر اونس کاهش یابد.
قیمت هر اونس نقره نیز با 0.5 درصد کاهش به کمتر از 17.87 دلار رسیده است. به نظر می رسد نگرانی های مربوط به سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپو برگزاری انتخابات حساس و سرنوشت ساز در برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار و یورو طی هفته های آینده داشته باشد.
انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا و منطقه یورو نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۷:۴۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد