قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از کاهش هدف گذاری رشد اقتصادی چین ممکن است میزان تقاضا برای نفت را کاهش دهد و نگرانی ها از تبعیت پایین روسیه از توافق کاهش تولید بر بازار سایه افکنده است،قیمت نفت در معاملات آسیایی امروز کاهش داشت و بخشی از افزایش قیمت های دیروز را خنثی کرد.

اما نگرانی ها از افزایش خشونت ها در منطقه خاورمیانه مانع از آن شد که قیمت ها کاهش بیشتری را تجربه نماید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنتامروز با 47 سنت، معادل 0.8 درصد کاهش به 55 دلار و 43 سنت رسید. دیروز نفت برنت افزایش قیمت 1.5 درصدی را تجربه کرده بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز رشد 1.4 درصدی داشت، امروز با 47 سنت معادل 0.9 درصد افزایش به 52 دلار و 86 سنت رسید.

جفری هالی، استراتژیست بازار در موسسه اوآندای سنگاپور گفت: «عامل اصلی کاهش قیمت نفت در جلسه امروز کاهش هدف گذاری رشد اقتصادی چین و تشدید کنترل های نظارتی در این کشور است که می تواند به معنای کاهش تقاضا برای نفت و کالاهای مختلف باشد.»

چین دیروز اعلام کرد هدف گذاری اقتصادی خود برای سال جدید میلادی را به 6.5 درصد کاهش داده است. این پایین تر از 6.7 درصد رشدی است که اقتصاد چین در سال گذشته میلادی تجربه کرد.

چین همچنین قصد دارد برای مقابله با آلودگی هوا تولید فولاد و زغال سنگ خود را در سال جاری کاهش دهد. این در حالی است که رئیس رگولاتور بانکی چین که اخیرا منصوب شده وعده داده که نظارت بر بخش بانکی این کشور را تشدید خواهد کرد.

در همین حال، آمارهای وزارت انرژی روسیه نشان می دهد که میزان تولید نفت این کشور در ماه فوریه کاهشی نداشته و این نشان دهنده تبعیت ضعیف مسکو از توافق کاهش تولید است.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۶:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد