ایران به ژاپن نفتا صادر می‌کند

ایران به ژاپن نفتا صادر می‌کند
در یک قرارداد مهم، یک تانکر برد بلند برای حمل یک محموله ۵۵ هزار تنی نفتای ایران به ژاپن برای ماه آینده میلادی اجاره شده است.

به نقل از پایگاه خبری پلاتس، دلالان، مالکان و اجاره کنندگان تانکرهای سوخت گفتند، در یک قرارداد مهم، یک تانکر برد بلند برای حمل یک محموله 55 هزار تنی نفتای ایران به ژاپن برای ماه آینده میلادی اجاره شده است.

این تانکر ساخت سال 2009 که با پرچم باهاماس تردد می کند، قرار است طی دو هفته آینده در یکی از بنادر ایران این محموله را برای تحویل به شرکت میتسوئی ژاپن بارگیری نماید.

مقامات شرکت میتسوئی در این باره اظهار نظری نکرده اند، اما منابع کشتیرانی در این باره گفتند، این احتمال وجود دارد که این محموله به دیگر بنادر شمال آسیا نیز برود.

این قرارداد از این جهت اهمیت دارد که در صورت اجرایی شدن یکی از اولین تانکرهایی خواهد بود که پس از لغو تحریم ها، نفتای ایران را به یکی از سواحل ژاپن انتقال می دهد.

به گفته منابع آگاه، هرچند چند محموله نفتای ایران از اکتبر سال گذشته به این طرف به ژاپن ارسال شده اند، اما این محموله ها عمدتا توسط تانکرهای برد متوسطی حمل شده اند که ظرفیت آنها کمتر از 40 هزار تن بوده است. تانکر ال آی 1 اس می تواند 55 هزار تن سوخت به بنادر ژاپن حمل نماید.

از آنجایی که بخش عمده ای از تحریم های مالی دولت آمریکا علیه ایران همچنان پابرجاست، شرکت های کشتیرانی که دارای ارتباطات مستقیمی با بازارهای مالی و سهام آمریکا هستند، از پهلوگیری در بنادر ایران خودداری می کنند.

شرکت های دیگری نظیر شرکت های مستقر در اروپا، که در بنادر ایران محموله بارگیری یا خالی می کنند، رقم بیشتری از طرف های ایرانی دریافت می کنند.

مدیر یک شرکت سنگاپوری کشتیرانی در این باره گفت: «نرخ حمل محموله برای محموله های ایرانی بالاتر است، اما این رقم می تواند بستگی به تعداد کشتی هایی که در یک زمان خاص امادگی حمل بار را دارند متفاوت باشد.»

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴۹:۲۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد