طلای جهانی پایین ۱۲۳۰ دلار ایستاد

طلای جهانی پایین ۱۲۳۰ دلار ایستاد
طلای جهانی در بحبوحه انتظار بازار برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه میلادی جاری و انتشار یک گزارش اقتصادی مهم در روز جمعه، تغییر چندانی نداشت و نزدیک به پایین‌ترین قیمت دو هفته اخیر ایستاد.

هراونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۲۲۵.۹۹ دلار قرار گرفت.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۲۲۶.۱ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه یک دلار یا ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۱۲۲۵.۵۰ دلار بسته شد.

طلا روز جمعه پس از سخنرانی جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا که از آمادگی این بانک برای افزایش نرخ‌های بهره در صورت ادامه‌ی بهبود آمار اشتغال و تورم خبر داد به ۱۲۲۲.۵۱ دلار سقوط کرد که پایین‌ترین قیمت از اواسط فوریه بود.

نرخ‌های بهره بالاتر آمریکا از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند و کالاهایی مانند طلا که به این ارز معامله می‌شوند را برای دارندگان سایر واحدهای ارزی گران‌تر می‌کنند.

گزارش اشتغال ماهانه آمریکا که روز جمعه منتشر می‌شود شامل آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی است و پیش‌بینی می‌شود رشد ۱۹۰ هزار شغل در فوریه را نشان دهد.

به گفته میهیر کاپادیا، مدیر و بنیانگذار شرکت "سان گلوبال اینوستمنت"، انتظار می‌رود بازار طلا تا پایان هفته جاری که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران منتظر آمار اقتصادی بیشتر شامل گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی و همچنین نشست هفته آینده بانک مرکزی آمریکا هستند، همچنان نوسان داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، بازار همچنین منتظر تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی اروپایی است. بانک مرکزی اروپا روز پنج‌شنبه نشست خواهد داشت و اگر مقامات این بانک از سیاست‌ پولی فوق تسهیلی فاصله بگیرند، ارزش یورو مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

ذخائر طلای "اس پی گولد تراست" که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۴۵ درصد کاهش یافت و به ۸۳۶.۷۷ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و ۱۷.۷۵ دلار معامله شد. هر اونس پلاتینبرای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و در ۹۷۲.۶۵ دلار قرار گرفت. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۷۶۹.۲۵ دلار رسید.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۵:۲۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد