تکمیل ۹۸ درصدی ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی

تکمیل ۹۸ درصدی ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی
سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی از تکمیل ۹۸ درصدی توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خبر داد.

محمدرضا چلیپا با بیان اینکه طرح فازهای ۱۷ و ۱۸ مانند سایر طرح هایپارس جنوبیجهت برداشت ۵۶ میلیون مترمکعب گاز غنی در روز طراحی شده است، افزود: از این فازها ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای انتقال  به شبکه سراسری، یک میلیون تن اتان، یک میلیون تن LPG و روزانه ۸۰ هزار بشکه میعانات برداشت خواهد شد.

وی درمورد میزان پیشرفت پروژه توضیح داد: در حال حاضر پیشرفت کل پروژه ۹۸ درصد است و ۹۵ درصد محصولات مذکورتولید می شود. گاز شیرنی این فاز به خط هفتم سراسری منتقل می‌شود، این خط از عسلویه آغاز شده و به شرق کشور می رود.

سرپرست طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در ادامه با بیان اینکه طرح توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی متشکل از چندین پیمانکار مختلف است، تصریح کرد: کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع، شرکت مهندسی و ساختمان نفت و شرکت مهندسی و تاسیسات دریایی جهت ساخت دو سکوی اصلی پروژه، دو خط لوله و تاسیسات خشکی در این پروژه فعالیت می‌کنند. دو سکوی دیگر و خطوط لوله میانی توسط شرکت ایزو ایکو ساخته شده، شرکت ملی حفاری ایران ۲۲ حلقه چاه و شرکت دانا انرژی ۲۲ حلقه چاه حفاری کردند و تحویل پروژه داده اند.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۷:۲۹ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد