صدور 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی

صدور 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تاکنون نزدیک به 17 میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شده است که تا پایان امسال به 21 میلیون تن افزایش می یابد.

«مرضیه شاهدایی» امروز ( چهارشنبه ) درباره وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی افزود: برآورد می شود امسال ارزش صادرات محصولاتپتروشیمیبه نزدیک به 9 میلیارد دلار برسد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره میزان تولید محصولات پتروشیمی کشور گفت: تا پایان دی ماه بیش از 48 میلیون تن تولید داشتیم که برآورد می شود این میزان تا پایان امسال به 52 میلیون تن برسد.
وی یادآوری کرد: رشد تولید محصولات پتروشیمی نسبت به پارسال 20 درصد است که این افزایش تولید از بهبود عملکرد مجتمع های موجود و همچنین راه اندازی طرح های جدید ناشی می شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در سال 1395 هشت مجتمع پتروشیمی به بهره برداری رسید و قرار است چهار مجتمع دیگر نیز بزودی به طور رسمی افتتاح شود.
به گزارش ایرنا، پارسال 19 میلیون تن محصول پتروشیمی صادر شد که بر اساس برآوردهای اولیه پیش بینی می شد میزان صادرات امسال به 20 میلیون تن افزایش یابد اما با توجه به بهبود عملکرد شرکت ها میزان صادرات 21 میلیون تن تخمین زده می شود.
ایران در نظر دارد تا سال 1404 میزان تولید محصولات پتروشیمی را به 140 میلیون تن در سال افزایش دهد که برای تحقق آن به 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

منبع خبر: ایرنا
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱۱:۵۳ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد