عرضه بنزین یورو ٤ تا سه سال آینده

عرضه بنزین یورو ٤ تا سه سال آینده
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هم اکنون در ١٥ کلان‌شهر به همراه ١٠ مرکز استان کشور بنزین یورو٤ عرضه و در سال ٩٦ تمامی مراکز استان و در سال ٩٩ کل کشور بنزین یورو٤ عرضه می‌شود.

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شامگاه گذشته در مراسم دومین جشنواره پوستر و عکس «نفس‌های شهر» گفت: در سال ١٣٧٩ برنامه جامع کاهشآلودگی هوا در دولت اصلاحات آغاز شد و اعلام کردیم این طرح ١٥ سال زمان می‌برد تا مردم بتوانند در یک هوای بهتر نفس بکشند، اما این طرح در سال ٨٤ از اولویت دولت وقت خارج و در شهریور ٩٢ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای کشور به یک بحران بدل شد.

وی افزود: در شهریور ٩٢ این طرح در دولت تدبیر و امید آغاز و در نخستین اقدام بنزیناز چرخه سوخت پتروشیمی‌ها خارج و بنزین یورو ٤ در همه کلان‌شهرهای کشور و همچنین شهرهای آبادان و خرمشهر عرضه شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: هم اکنون در ١٥ کلان‌شهر به همراه ١٠ مرکز استان کشور، بنزین یورو ٤ عرضه و در سال ٩٦ همه مراکز استان و در سال ٩٩ درکل کشور بنزین یورو ٤ عرضه می‌شود.

ابتکار عنوان کرد: هم‌اکنون در کلان‌شهرهای کشور ٣٥ میلیون شهروند از بنزین یورو‌٤ استفاده می‌کنند، البته این طرح باید در سال ٨٦ اجرایی می‌شد، در حالی که به دلایلی این طرح با تاکیدات دولت یازدهم در سال ٩٣ اجرا شد.

وی افزود: در سال ٩٢ حدود ٤٠ درصد پالایشگاه‌های کشور از سوخت مازوت استفاده می‌کردند که امسال این میزان به زیر ٨ درصد رسیده و تلاش می‌کنیم‌ سال آینده این رقم به صفر درصد برسد. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه موضوع آلودگی هوا تنها مربوط به کشورمان نیست، گفت: امسال شهرهای پاریس، آتن، مادرید، لندن، دهلی‌نو، پکن و ٢٠ شهر چین به دلیل آلودگی هوا چند روز تعطیل شدند. وی تاکید کرد: در روز ١٦ اسفند سال ٩٢ شهر تهران ١٩٦ روز هوای سالم و پاک داشته، اما امسال در چنین روزی به ٢٦٦ روز رسیده و این آمار نشان می‌دهد که از سال ٩٢ تا ٩٥ کلان‌شهر تهران، ‌٧٠ روز هوای سالم بیشتری داشته است.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۲:۳۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد