برنامه های توسعه شرکت طلای زرشوران

برنامه های توسعه شرکت طلای زرشوران
مدیرعامل شرکت طلای زرشوران از 9 برنامه توسعه ای این شرکت در کنار افزایش ظرفیت تولید خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی قدمی افزود: این شرکت برنامه افزایش ظرفیت تولید 2 تنی را در دست اجرا دارد و این برنامه در مرحله انجام مناقصه عمومی و شناسایی پیمانکار است.

وی اظهار داشت: این شرکت برنامه های مطالعاتی و توسعه ای شامل «بهینه سازی سیستم فرآوری کارخانه با تمرکز بر روی افزایش راندمان»، «انجام مهندسی معکوس و ساخت همه قطعات و تجهیزات کارخانه»، «بررسی و امکان سنجی استحصال فلزات همراه (آنتیموان و تیتانیوم)» و«همکاری با مراکز آموزش عالی برای انجام پروژه‌‌های دانشجویی» را در دست اقدام دارد.
قدمی ادامه داد : همچنین برنامه های دیگر«امکان سنجی انجام مطالعات جداسازی و استحصال آرسنیک»، «برنامه ایجاد مرکز تحقیقات و مطالعات طلای کشور»، «انجام اکتشافات جدید در مناطق بکر اطراف معدن»، «امکان سنجی برای استخراج ذخایر سنگ ساختمانی موجود در محدوده معدن» و «مطالعات نانو فرآوری به منظور تولید نانو ذرات طلا و نقره» را دنبال می‌ کنیم.

استخرج حدود سه برابری

مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران با اشاره به اینکه میزان مندرج استخراج معدن در پروانه بهره‌برداری برابر 250 هزار تن در سال بوده است، تصریح کرد: با توجه به اکتشافات صورت گرفته و نیاز کارخانه، این میزان استخراج به بیش از 660 هزار تن در سال ارتقا یافته است.
این معدن به صورت پلکانی سطحی (کواری) با نسبت باطله برداری یک به 11 استخراج می‌شود. عمر پیش بینی شده معدن نیز در فاز نخست طراحی، افزون بر 17 سال خواهد ‌بود.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۸:۵۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد