افزایش سه برابری واردات طلای هند

افزایش سه برابری واردات طلای هند
واردات طلای هند که با چین برای تصاحب عنوان بزرگترین مصرف کننده جهان رقابت می‌کند، در فوریه نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا سه برابر افزایش یافت.

یک منبع مطلع از آمار اولیه وزارت دارایی هند به بلومبرگ گفت: واردات طلا در فوریه ۱۷۵ درصد افزایش یافت و به ۹۶.۴ تن رسید با اینهمه میزان خرید خارجی در ۱۱ ماه منتهی به فوریه ۳۲ درصد کاهش یافت و به ۵۹۵.۵ تن رسید.

پس از اقدام دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند در جمع آوری اسکناسهای درشت که به تقاضا برای طلا لطمه زد، جواهرفروشان در آستانه فصل فستیوال مذهبی و جشنهای عروسی که ماه آینده آغاز می شود با پیش بینی بهبود تقاضا، در حال پر کردن موجودی خود هستند.

به گفته رییس فروشگاه زنجیره ای جواهرفروشی جیتانجالی جمز، با برگزاری مراسمهای عروسی متعدد، خرید زیادی در آوریل پیش بینی می شود. فصل برگزاری جشنهای عروسی از آوریل تا ژوییه است بنابراین انتظار می رود شاهد بهبود تقاضا باشیم.

شرکت سیتی گروپ در گزارشی پیش بینی کرد تقاضای سالانه برای طلا در هند بهبود خواهد یافت اما نرخ رشد سالانه نسبت به سطح تاریخی، اندک خواهد بود. میزان تقاضا برای طلا در سال میلادی جاری حدود ۷۲۵ تن برآورد می شود که مشابه میزان تقاضا در سال گذشته است.

هندی‌ها در زمان برگزاری جشنواره‌های مذهبی و جشنهای عروسی طلا را برای هدیه دادن خریداری می کنند و این کشور تقریبا همه طلایی که مصرف می کند را وارد می کند.

منبع خبر: ایسنا
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲:۲۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد