قیمت نفت تا سه ماه به حدود 60 دلار می رسد

قیمت نفت تا سه ماه به حدود 60 دلار می رسد
عضو هیئت مدیره دو شرکت نفتی لوک اویل روسیه و پتروچاینای چین اعلام کرد در صورتی که کشورهای نفتی به تعهدات خود پایبند بمانند قیمت نفت در بازار جهانی تا پایان ماه ژوئن به حدود 60 دلار افزایش خواهد یافت.

به نقل از اسپوتنیک، ریچارد مادزک، عضو هیئت مدیره دو شرکت نفتی لوک اویل روسیه و پتروچاینای چین پیش بینی کرد در صورتی که کشورهای نفتی به تعهدات خود در کاهش عرضه نفت به بازار جهانی پایبند باشندقیمت نفت تا پایان ماه ژوئن به 60 دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.

وی تأکید کرد در صورت ادامه روند کنونی، قیمت نفت تا روز 30 ژوئن به 58 تا 60 دلار و تا پایان سال جاری و روز 31 دسامبر، به 62 تا 65 دلار خواهد رسید.

مادزک که پیشتر معاون شرکت نفتی شورون آمریکا نیز بوده استT گفت من به جای اینکه بر اساس تحقیقات سخن بگویم بیشتر با گوش های باز به شرایط بازار می پردازم.

در روز 31 نوامبر سال گذشته میلادی کشورهای عضو اوپک توافق کرند تا مجموع تولید نفت خود را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

این توافق از روز اول ژانویه سال جاری به مدت 6 ماه کلید زده شد.

در روز 10 دسامبر نیز کشورهای نفتی غیر عضو اوپکنیز به توافق اوپک پیوسته متعهد شدند تولید نفت خود را 558 هزار بشکه در روز کاهش دهند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۹:۱۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد