بهار آینده طلا گران می شود

بهار آینده طلا گران می شود
با توجه به آنکه تقاضای جهانی طلا معمولا از نیمه دوم مارس هر سال بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو می شود، پیش بینی تحلیلگران اقتصادی بر این است که روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی بار دیگر از بهار آینده از سر گرفته خواهد شد.

به نقل از پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر،اوایل مارس هر سال معمولا تقاضا وقیمت طلا در بازارهای بین المللی با افت نسبی روبرو می شود و این فرصت مناسبی برای خرید پیش از آغاز بهار است.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، وعده های ترامپ برای کاهش مالیات و افزایش هزینه های زیرساختی در اقتصاد آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر شاخص سهام در بازارهای بین المللی داشته است. به نظر می رسد روند صعودی ارزش سهام فعلا متوقف شده و بازار طلا به زودی شاهد رشد چشمگیر تقاضا و خرید از سوی سرمایه گذاران خواهد بود.
به اعتقاد فعالان بازارهای بین المللی، روند نزولی اونس طلا که در روزهای اخیر آغاز شده موقتی و زودگذر خواهد بود و با افزایش مجدد تقاضای سرمایه گذاری روند صعودی قیمت این فلز زرد مجددا از سر گرفته می شود.
به نظر می رسد وعده های ترامپ نیز عامل مهمی در ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد بود. بازارهای بین المللی در شرایط کنونی تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده قرار گرفته است.
گرچه حرف و حدیث هایی درباره استیضاح ترامپ مطرح شده ولی اگر او همچنان رئیس جمهور آمریکا باشد، این مساله تاثیر زیادی بر افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد این کشور خواهد داشت.
نگرانی ها نسبت به اوضاع ژئوپلیتیک جهانی نیز می تواند عامل موثری بر قیمت طلاو سایر کالاهای راهبردی باشد. در پیش بودن انتخابات حساس و سرنوشت ساز اروپا یعنی آلمان فرانسه و هلند می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی داشته باشد.
بریتانیا طی ماه های آینده مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد. این مساله بی شک تبعات اقتصادی و سیاسی خواهد داشت. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو طی روزهای آینده و تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۲:۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد