اصلاح قانون مالیات برارزش افزوه طلا

اصلاح قانون مالیات برارزش افزوه طلا
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان حمایت از خریداران مصنوعات طلا بر اصلاح فانون مالیات برارزش افزوده طلا تأکید کرد.

"سیدناصر موسوی لارگانی" با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید گفت: این یک ضروت است که به تولید و کار و کارگر اهمیت بدهیم و باید به تولیدکنندگانصنعت طلا و جواهر نیز اهتمام داشته و مشکلات صنفی آنان را رفع نمائیم.
وی با انتقاد از قانون مالیات برارزش افزوده تصریح کرد: این قانون دارای مشکلات متعددی است و ما در کمیسیون اقتصادی مجلس جلسات زیادی با دولت و سازمان امورمالیاتی داشته ایم و خواستار اصلاح این قانون به ویژه در مورد طلا شده ایم.
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، طلا را سرمایه ای برای خانواده های ایرانی معرفی کرد و افزود: با اجرای قانون مالیات برارزش افزوده هر خریدار مصنوعات طلا پس از چند بار خرید و فروش و کسر9 درصد مالیات، ارزش طلای وی به صفر خواهد رسید.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که در همایش "هنر صنعت طلا و جواهر ایران" سخنرانی می کرد خاطرنشان کرد: دولت برای حل موضوع مالیات برارزش افزوده طلا، پیشنهاد مالیات برارزش افزوده 3 درصدی از کل قیمت طلارا مطرح کرده است که این پیشنهاد هم مورد نظر ما نیست و درخواست ما دریافت این مالیات فقط از اجرت محصولات طلا می باشد.
موسوی در خاتمه ضمن توجه به حق مصرف کنندگان تأکید کرد: اگر به دنبال استقلال و رشد تولید در کشور هستیم باید مشکلات مردم را شناسایی و در جهت رفع آنان اقدام کنیم تا به اقتصادی شکوفا دست یابیم.

منبع خبر: 
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۹:۵۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد