کاهش نرخ نفت و ثبات قیمت طلا

کاهش نرخ نفت و ثبات قیمت طلا
افزایش سکوهای حفاری آمریکا باعث کاهش نرخ نفت شد.

به نقل از رویترز، به دنبال افزایش فعالیت‌های حفاری آمریکا،نرخ نفت امروز (دوشنبه) به پایین ترین سطح در سه ماه گذشته رسید. این درحالیست که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) همچنان برای مقابله با اشباع کنونی بازار تلاش می‌کند.

بر این اساس، بهای نفت خام برنت با 35 سنت کاهش (معادل 0.68 درصد) به 51 دلار و 2 سنت در هر بشکه رسید. این پایین ترین رقم بهای نفت خام برنت از 30 نوامبر سال گذشته میلادی محسوب می شود. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت هم با 42 سنت کاهش (معادل 0.87 درصد)،48 دلار و 7 سنت در هر بشکه معامله شد که پایین ترین سطح از اواخر ماه نوامبر به شمار می‌رود.

شرکت نفت و گاز "بیکر هیوز" اعلام کرد آمریکا برای هشتمین هفته متوالی به تعداد سکوهای حفاری خود افزوده است. هفته گذشته ذخایر نفتی آمریکا با 8.2 میلیون بشکه افزایش همراه بود.

اوپک و دیگر تولیدکنندگان حوزه نفت پیشتر توافق کردند که از اول ژانویه سال جاری میلادی روزانه 1.8 میلیون بشکه از تولید نفت خود را کاهش دهند و تاکنون بیش از 90 درصد به این توافق پایبند بوده اند.

قیمت طلانیز امروز ساعات باثباتی را سپری کرد. بهای هر اونس طلای آمریکا با افزایش اندک 0.4 درصدی به 1205.80 دلار در هر اونس رسید.

منبع خبر: باشگاه خبر نگاران جوان
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۳:۲۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد