مترو هشتگرد با کنار رفتن معارض راه می‌افتد

 مترو هشتگرد با کنار رفتن معارض راه می‌افتد
مترو هشتگرد که بیش از ۹۰ درصد آن آماده شده درگیر مساله تملک و معارض است که در صورت رفع این مشکل افتتاح نهایی تا شش ماه آینده انجام می‌شود.

مترو هشتگرد که بیش از ۹۰ درصد آن آماده شده درگیر مساله تملک و معارض است که در صورت رفع این مشکل افتتاح نهایی تا شش ماه آینده انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر از ۴۸ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد ۳۸ هزار واحد تکمیل شده و ۱۰ هزار واحد که عمدتا بدون متقاضی است نیمه تمام مانده که یکی از دلایل کم‌اقبال بودن هشتگرد، نبود خط ریلی مناسب عنوان می‌شود.

با این حال مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید معتقد است با افتتاح قطار برقی حومه‌ای ارزش افزوده هشتگرد بالا می‌رود و تقاضا برای اسکان در این شهر افزایش پیدا می‌کند. اما سرعت تکمیل مترو گلشهر به هشتگرد با توجه به کمبود اعتبارات طی سال‌های اخیر به کندی پیش رفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این باره گفته است: تلاش می‌کنیم با دریافت اعتبار داخلی از اوراق خزانه و مقداری کمک مستقیم از سازمان مدیریت در ۶ ماه اول سال، پروژه قطار برقی حومه‌ای هشتگرد را بهره برداری کنیم. گفته می‌شود ایستگاه هشتگرد بزرگ‌ترین ایستگاه مترو کشور است.

اما در روزهای اخیر که مسوولان شرکت عمران شهرهای جدید با استفاده از خطوط اعتباری دولتی برای امور زیربنایی و افزایش تسهیلات از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان پیگیر سرعت بخشیدن به پروژه‌های مسکن مهر هستند، ظاهرا پیمانکاران در هشتگرد نیز به مانند پردیس بنای ناسازگاری گذاشته و صحبت‌هایی مبنی بر عدم ساخت و ساز و تحویل مسکن مهر بیان می‌کنند که نریمان در این باره گفت: ضوابط و مقررات بر قراردادهای پیمانکاران حاکم است و انبوه سازان و پیمانکاران متعهد شدند و باید به موقع تحویل دهند. با توجه به تورم و نرخ ارزها قیمت‌های پایه را ترمیم کردیم و پیمانکاران متعهد شدند با ترمیم‌های صورت گرفته و با پرداخت‌هایی که انجام می‌دهیم پروژه در حال اتمام باشد. سود منطقی را برای پیمانکاران در نظر گرفته‌ایم و اگر مشکلی داشته باشند جلسات کارشناسی برگزار می‌کنیم.

بنابراین گزارش، اواخر اسفندماه سال گذشته ۷۱۷۰ واحد مسکونی و شش پروژه زیربنایی و روبنایی در هشتگرد به بهره برداری رسید که با این حساب تعداد واحدهای تکمیل شده به ۳۸ هزار واحد رسیده و ۱۰ هزار واحد باقی مانده تا پایان دولت افتتاح می شود.

یک باب مدرسه، سه باب مسجد، دوباب  کلانتری، یک زمین ورزشی و ۷۱۷۰ واحد مسکن مهر از جمله مواردی بود که محسن نریمان در پایان سال قبل ربان افتتاح آنها را قیچی  کرد و بر این اساس حدود ۳۰ هزار نفر در این واحدها مستقر خواهند شد. برای ساخت این واحدهای مسکونی چهار هزار میلیارد تومان از محل آورده مردم و تسهیلات بانکی هزینه شده است.

منبع خبر: 
  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷:۵۹ بعد از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد