بازار جهانی نفت بیش از گذشته به ثبات رسیده است

بازار جهانی نفت بیش از گذشته به ثبات رسیده است
وزیر انرژی روسیه گفت: شرایط فعلی بازار جهانی نفت نشان دهنده ثبات آن است؛ ضمن اینکه از ماه گذشته میلادی به تدریج روند روبه رشد بازار نفت کلید خورده است.

به نقل از رویترز، «الکساندر نواک» گفت: به دنبال کاهش تولید نفت از سوی کشورهای اوپکی و غیر اوپکی بازار نفت در حال بهبود است.

وی در مورد چشم انداز تمدید توافق اوپک برای نیمه دوم سال جاری میلادی گفت: این موضوع در ماه آینده میلادی مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد و این مسئله به نشست وزراء در ماه می بستگی دارد و در حال حاضر به تحلیل شرایط بازار و نیز پیش بینی وضعیت آن مشغول هستیم.

«نواک» خاطر نشان کرد که شرایط بازار نفت از اوایل ماه گذشته میلادی به تدریج رو به بهبود است و مقدار مازاد نفت هم باید کاهش پیدا کند؛ ضمن اینکه بازار بیش از پیش در حال ثبات پیدا کردن است و بی ثباتی کمتری در بازار دیده می‌شود.

وزیر انرژی روسیه در پایان گفت: قیمت فعلی نفت بیانگر شرایط بازار است و روسیه تا پایان ماه جاری میلادی تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد.

قرار است بیست و پنجم ماه آینده میلادی نشست اوپکی ها و غیر اوپکی ها برای تصمیم گیری در مورد تمدید توافق اوپک در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی(جهت کاهش روزانه ۱.۸ میلیون بشکه تولید نفت) برگزار شود که دو سوم کاهش تولید از سوی اوپکی ها اجرا می شود.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۷:۲۳:۲۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد