سنگ ماه شما چیست؟

سنگ ماه شما چیست؟
براي متولدين هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندين سنگ ديگر هم مفيد باشد. شما سنگ ها ...
سنگها می توانند شما را جادو کنند و بر فعالیت هایتان تاثیر بگذارند. اگر در درستی این قضییه تردید دارید درموقعیتی که نیاز به شجاعت دارید یک تکه سنگ «حدید» با خود حمل کنید تا اثر آن رابه چشم ببینید. یا می توانید برای اینکه عشق بین خود و همسرتان را افزایش دهیدگردن بندی از لاجورد به گردن بیاویزید، چون لاجورد عشق و دوستی را زیاد می کند.
هریک از سنگهای موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد. انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و بهواسطه سنگهایی که بر گردن آویخته اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفتهاند به شما منتقل می شود. علاوه بر ایندانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرارمی کند و می تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمرثمر باشد. به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او،ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. شما سنگ ها را چقدر می شناسید و دربارهآنها چه اطلاعاتی دارید؟
الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباطبیشتری برقرار می کند. این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شکستناپذیری را در انسان تقویت می کند.الماس یکی از قدیمی ترین سنگهای موجود در طبیعتاست که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی میگذارد. علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگهای دیگر را هم افزایش می دهد. فراموش نکنیدمتولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می کنید افزودن الماس به گردن بند خودرا از یاد نبرید.
سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی بهکار می رفته است. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هممتعادل می کند. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می گذارد و در موردبیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد.زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می کند. در زمان های گذشته برای درمانبچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می گرفته است. اینسنگ ادراکات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی ها و کسانیکه مدیتیشن می کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می رسند.
سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است. به مروارید، داروی جادویی نیز می گویند.این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماریهای ناشی از کمبودکلسیم را برطرف می کند. مروارید نیروی حیات را افزایش می دهد و ضد اضطراب عمل میکند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند وخلاقیتتان افزایش یابد.
سنگ متولدین نخستین ماه تابستان «گارنت» است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز درطبیعت دیده می شود. گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می کنند. این سنگبرای استحکام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کاراییدارد. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود. گارنت بیماریهای زنانگی رابهبود می بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می گذارد.
پریدوت (زبرجد) و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند. اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگسیاه یافت می شود. این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد. به نظر می رسد از آنجا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می کاهد. اونیکس روی سیاهرگها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود.
یاقوت کبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و رویسلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری میکند و سیستم عصبی را بهبود می بخشد. این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهایمزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه وجلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می رود.
متولدین مهر ماه می توانند از سنگهای مونستون و اپال استفاده کنند. مونستونچندین رنگ دارد . سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافتمی شود. سنگی است که روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادرانرا افزایش می دهد. این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانعاحساسی شخص از بین برود.
اوپالاز خانواده عقیق است و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می آید. این سنگ رویالتهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می گذارد. از این سنگ بهطلسم خوشبختی نیز یاد شده است. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی، در خواست می کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگیآنها را از بین می برده است.
توپاز و یاقوت قرمز سنگ های متولدین این ماه هستند. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی واپیدمی ، همچنین درمان تب مفید است. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند. یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظروانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می شود. از زمان قدیم متداول بوده که بهزوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردنبیاویزند..
رسیدیمبه متولدین آذرماه و سنگ فیروزه. از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است.معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزهاستفاده می کنند. چون این سنگ از سقوط جلوگیری می کند. فیروزه بر روی عملکردنادرست کبد اثر می گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می دهد. فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می آورد و التهبات پوستی را فرو می نشاند.
نکته عجیبی است! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان برای آنها مفید هستند. پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می خواهید انتخاب کنید.
آماتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می دهد سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می بینند توصیهشده است. تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند بهآرامش می رسند.
متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می کنند. مرجان از گیاه دریایی به دست می آیدو از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می شود. چونمنشاء آن کلسیم است روی بیماری استخوانها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می گذارد. مرجان برای استحکام دندانها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می کند. متولدین اسفندی که به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان میتوانند بر این ضعف فائق آیند.
منبع خبر: گردآوری: گروه زر
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۵:۲۲:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد