بازگشت دوباره طلای سیاه به قیمت بالای ۵۰ دلار

بازگشت دوباره طلای سیاه به قیمت بالای ۵۰ دلار
قیمت طلای سیاه تحت تاثیر کاهش ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به کمترین میزان از ماه فوریه و نیز کاهش ۷ میلیون بشکه‌ای فروش نفت عربستان به ژاپن در ماه ژوئن ۳ درصد افزایش یافت و قیمت دوباره به بیش از ۵۰ دلار در هر بشکه بازگشت.

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت نسبت به روز گذشته افزایش 55 سنتی داشت و بشکه‌ای 50 دلار و 77 سنت به فروش رفت.

قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد 59 سنتی را تجربه کرد و هر بشکه از این نفت خام به قیمت 47 دلار و 92 سنت معامله شد.

امروز در گروه فرآورده‌های نفتی هم بنزین رشد حدود 2 دلار را تجربه کرد و گالنی 155 دلار و 93 سنت خرید و فروش شد نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 1.56 دلار و 5.5 دلار را داشتند.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی نوشت: کاهش میزان ذخایر نفت آمریکا و نیز کاهش میزان فروش نفت عربستان در منطقه آسیا 2 عامل مهم در افزایش 3 درصدی قیمت نفت از روز گذشته تاکنون شده است.

براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به پنجم «می» 5.2 میلیون بشکه کاهش یافت.

براساس این گزارش، میزان ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به 522.5 میلیون بشکه رسید که کمترین میزان از زمان فوریه محسوب می‌شود.

براساس گزارش رویترز، عربستان سعودی میزان فروش نفت خود به ژاپن را در ماه ژوئن (ماه آینده) 7 میلیون بشکه کاهش خواهد داشت ظاهراً کاهش فروش نفت عربستان در راستای توافق اوپک خواهد بود.

براساس توافقی که در 30 نوامبر سال 2016 بین کشورهای تولیدکننده نفت حاصل شد قرار است در 6 ماه نخست سال 2017 کشورهای عضو اوپک روزانه 1.2 میلیون بشکه و کشورهای غیر عضو اوپک روزانه 600 هزار بشکه تولید خود را کاهش دهند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۹:۱۶:۳۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد