سقوط مجدد طلا به کف ۲۰۱۸

قیمت طلا روز سه‌شنبه تحت‌تاثیر تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین قرار گرفت و برخلاف جهت شاخص دلار بازدهی منفی از خود به‌جا گذاشت.
قیمت طلا روز سه‌شنبه تحت‌تاثیر تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین قرار گرفت و برخلاف جهت شاخص دلار بازدهی منفی از خود به‌جا گذاشت.

قیمت طلا روز سه‌شنبه تحت‌تاثیر تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین قرار گرفت و برخلاف جهت شاخص دلار بازدهی منفی از خود به‌جا گذاشت. هر اونس از فلز گرانبها تا ساعت ۵ بعدازظهر دیروز تا کف ۱۲۷۲ دلاری به پایین کشیده شد؛ در حالی که شاخص دلار به سقف ۱۱ ماهه صعود کرد. دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر بین‌المللی دیروز بالغ بر ۵ دهم درصد تقویت شد و به بالای سطح ۲۵/ ۹۵ واحدی رسید.
ریزش بازارهای جهانی بورس

تشدید تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین موجب تضعیف شاخص سهام در بازارهای آسیایی و اروپایی شد. شاخص‌های سهام چینی نزدیک به ۳ درصد از ارزش خود را ظرف یک روز از دست دادند و به کف سال جاری خود نزدیک شدند. شاخص سهام Nikkei ژاپن نزدیک به ۲ درصد افت کرد و شاخص Kospi کره‌جنوبی نیز حدود ۳/ ۱ درصد فروریخت. بورس آلمان با توجه به روند شاخص DAX افزون بر ۵/ ۱ درصد نزول یافت و بورس لندن نیز یک درصد از ارزش خود را ظرف مدت مشابهی از دست داد. پیش‌بینی می‌شود بازار سهام آمریکا نیز براساس بازدهی منفی شاخص‌های آتی وال‌استریت، پتانسیل ریزش بیشتر از یک درصد را به محض بازگشایی داشته باشد. شاخص آتی نزدک و S&P ۵۰۰ پیش از شروع به‌کار بازارهای نقدی در نیویورک، بین یک تا ۵/ ۱ درصد افت داشتند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۸:۴۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: