حبس طلا در دامنه محدود

 حبس طلا در دامنه محدود
به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بین‌المللی، اعتماد نسبت به بازار طلا با توجه به نااطمینانی‌های زیاد در بازارهای مالی، به شدت رو‌ به افزایش است و به نظر نمی‌رسد کسی بخواهد به این زودی از بازار طلا بیرون برود.

به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بین‌المللی، اعتماد نسبت به بازار طلا با توجه به نااطمینانی‌های زیاد در بازارهای مالی، به شدت رو‌ به افزایش است و به نظر نمی‌رسد کسی بخواهد به این زودی از بازار طلا بیرون برود. شانس زیادی وجود دارد که قیمت طلا در محدوده ۱۵۲۰ تا ۱۴۸۰ دلاری نوسان داشته باشد. «آدام باتن» تحلیلگر ‌ارشد ‌فارکس‌لایو نیز گفت: به نظر می‌رسد قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۵۱۰ تا ۱۴۸۰ دلار در نوسان خواهد بود. برخی تحلیلگران بر این باورند که طلا سطح حمایتی مستحکم ۱۵۰۰ دلاری را حفظ خواهد کرد چراکه فدرال رزرو آمریکا ظاهرا قصد دارد نرخ بهره را در سال ۲۰۲۰ تغییر ندهد. البته برخی تحلیلگران نیز ضمن اشاره به کاهش رشد اقتصادی جهان، بر این باورند که فدرال ررزو آمریکا به زودی مجبور خواهد شد تا نرخ بهره را کاهش دهد و ورق را برای طلا برگرداند. از طرفی، قیمت طلا در روزهای آینده امکان ورود به روند نزولی را خواهد داشت؛ چراکه اعتماد به بازارهای سهام افزایش یافته و این مساله بر قیمت طلا فشار وارد خواهد آورد.

تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو از تحلیلگران حرفه‌ای وال‌استریت و معامله‌گران باسابقه مین‌استریت، نشان می‌دهد به‌رغم آنکه اکثر تحلیلگران اقتصادی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی همچنان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت طلا در روزهای آینده روند صعودی خواهد داشت، ولی اکثر تحلیلگران وال‌استریت بر این باورند که طلا برای ادامه روند رشد قیمت، نیاز به یک کاتالیست جدید دارد. «کوین گرادی» رئیس موسسه فونیکس فیوچرز در این باره گفت: در حالی که ۱۷ هزار میلیارد دلار نرخ بهره منفی و نااطمینانی جدید اقتصادی در اروپا می‌تواند عامل مهمی برای تقویت قیمت طلا باشد، ولی تعادل در بازار برقرار خواهد بود. وی افزود: اگر قیمت طلا به بیش از ۱۵۲۰ دلار برسد، بازار با فروش شدید روبه‌رو می‌شود و اگر قیمت به زیر ۱۴۸۰ دلار برسد، بازار با خرید فزاینده مواجه خواهد شد. بنابراین قیمت فعلی طلا تحت این دو اهرم منصفانه است. این هفته ۱۹ تحلیلگر حرفه‌ای بازار در نظرسنجی شرکت کرده‌اند که ۹ نفر معادل ۴۷ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبه‌رو می‌شود. ۴ نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۶ نفر معادل ۳۲ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد. در نظرسنجی آنلاین از خرده‌فروشان مین‌استریتی نیز ۱۰۳۳ نفر شرکت کردند که ۶۱۳ نفر معادل ۵۹ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت. ۲۴۴ نفر معادل ۲۴ درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبه‌رو می‌شود و ۱۷۶ نفر معادل ۱۷ درصد نیز به عدم تغییر قیمت طلا رای داده‌اند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۴:۵۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد