آغاز فروش اولین ولووی برقی

 آغاز فروش اولین ولووی برقی
ولوو دریافت سفارش برای اولین خودروی برقی خود یعنی XC۴۰ Recharge Pure Electric P۸ را آغاز کرد.تحویل اولین نمونه‌های این شاسی بلند کوچک که با نسخه R-Dynamic عرضه می‌شود اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

 ولوو دریافت سفارش برای اولین خودروی برقی خود یعنی XC۴۰ Recharge Pure Electric P۸ را آغاز کرد.تحویل اولین نمونه‌های این شاسی بلند کوچک که با نسخه R-Dynamic عرضه می‌شود اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. قیمت پایه این محصول از ۵۲هزار و۱۵۵ پوند آغاز می‌شود و به این معنی است که شامل حمایت‌های مالی دولت بریتانیا از خودروهای برقی نخواهد شد.طبق سیاست جدید دولت بریتانیا که از ماه مارس اعلام شد، خودروهای گران‌تر از ۵۰ هزار پوند شامل کاهش نرخ مالیاتی که سالانه در حدود ۳۲۰ پوند برای مدت پنج سال است، نخواهند شد.

این خودرو برقی جدید در کنار نسخه‌های بنزینی و هیبریدی برقی XC۴۰ عرضه خواهد شد و اولین نمونه از پنج خودروی برقی است که قرار است ولوو تا پنج سال آینده عرضه کند. ولوو تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۵ نیمی از فروش جهانی‌اش را به خودروهای برقی اختصاص دهد. همه این خودروهای برقی ولوو به سامانه شارژ مجدد جدید این شرکت مجهز خواهند شد. همچنین ولوو وعده داده که تا پنج سال آینده ۴۰درصد از میزان آلایندگی کربنی محصولاتش خواهد کاست.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۲:۳۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد