آموزش تصویری 5 روش خانگي براي تميز كردن طلا به صورت عملی

آموزش تصویری 5 روش خانگي براي تميز كردن طلا به صورت عملی
5 روش خانگي براي تميز كردن طلای استفاده شده مثل روز اول + نحوه تميز كردن طلا و جواهر به صورت عملی با تصویر، براي تميز كردن طلا استفاده شده چه می توان کرد؟

آیا تا حالا به این مورد برخورد کرده این که طلای شما بر اثر استفاده در طولانی‌مدت کثیف شده باشد و جلای خود را ازدست‌داده باشد؟ در این موارد حتماً به این فکر کرده‌اید چگونه می‌توانم براي تميز كردن طلای خودم شروع کنم؟ چگونه می‌توانم بدون مراجعه به طلا فروشی در طلا و جواهرات خودم را تمیز کنم؟ طبق بررسی‌های مختلف این مورد بیشترین کاربرد را برای هر خریدار طلا و جواهر دارد. به همین دلیل بر آن شدیم تا مقاله‌ای تنظیم کنیم و در آن 5 روش خانگی براي تميز كردن طلا به صورت عملی می‌توان انجام داد تا طلا تمیز و براق شود.
اما لازم است اینجا به همه شما دوستان بگوییم خیلی در تمیز کردن طلا و مخصوصاً تمیز کردن جواهر احتیاط داشته باشید و اگر امکان برای شما دارد به یک متخصص این کار مراجعه نمایید. چرا که اگر مراقب نباشید نگین‌های جواهر شما ممکن است خراب شود و یا در حین تمیزکاری دچار مشکل شود.
بر خلاف نقره، طلا در طول زمان سیاه و غیر قابل استفاده نمی شود. شما می توانید خیلی راحت و سریع جلا و درخشندگی را جایگزین طلای خاک و دود گرفته خود کنید. برای بازگرداندن درخشش به 
حلقه های طلا، دستبند طلا، آویز طلا، انگشترطلا، گوشواره طلا و سایر طلا و جواهرات خود می توانید مقاله ای را که سایت زر در زیر برایتان تهیه نموده را مطالعه نمایید:

جهت سهولت در آموزش تميز كردن طلا یک سری عکس آورده‌ایم تا مطالب راحت‌تر برای شما آموزش داده شود. لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

- اولین روش خانگي براي تميز كردن طلا:

در این روش تميز كردن طلا که خیلی هم راحت است وسیله خاصی موردنیاز نمی‌باشد، کافی است مقداری مایع ظرف‌شویی در آب بریزید و آن را گرم کنید. سپس طلاهای خود را درون آن آب گرم قرار داده و با مسواک خیلی نرم طلای خود را برس بزنید. مسواک زبر باعث ضربه خوردن به طلا می‌شود، پس احتیاط کرده و از مسواکی نرم استفاده نمایید. 
بعد از برس زدن طلا، آن را با آب داغ بشویید و خشک کنید سپس با پارچه جیری آن را کاملاً جلا دهید.

تمیز کردن طلا و جواهرات

 تمیز کردن طلا و جواهرات

برق انداختن طلا

برق انداختن طلا

شستن و جلا دادن طلا و جواهر

- دومین روش خانگي براي تميز كردن طلا

در روش دوم تميز كردن طلا شما می توانید با خمیر دندان طلای خود را تمیز نمایید به این صورت که مقداری خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم بریزید و با آن جواهرات را تمیز نمایید سپس طلا و جواهرات خود را کامل بشویید و آنها را خشک نمایید.

تمیز کردن طلا در خانه

- سومین روش خانگي براي تميز كردن طلا

در این روش تميز كردن طلا شما می توانید با مقداری آبلیمو و کمی مایع ظرفشویی طلاهای خود را شستشو دهید و خشک نمایید.

تمیز کردن طلا

تمیز کردن طلا

- چهارمین روش خانگي براي تميز كردن طلا

در این روش تميز كردن طلا شما پودر صابون را درون آب داغ ریخته و چند قطه آمونیاک به آن اضافه نمایید و با مسواکی نرم آن را تمیز کرده و سپس آن را بشویید وخشک نمایید پس از این مرحله طلای خود را در الکل گذاشته و سپس آنها را آبکشی نمایید.

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم

چگونه طلا و جواهرات خود را تمیز کنیم

- پنجمین روش خانگي براي تميز كردن طلا

آخرین روش تميز كردن طلا این است که طلا های خود را در الکل 90 درجه به مدت دو تا سه ساعت بگذارید  و سپس با پارچه پشمی آن را خشک و براق نمایید.

تمیز کردن طلا

منبع خبر: تهیه و تنظیم:مسعود رضایی - سایت زر (zar.ir)
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۲:۲ بعد از ظهر

نظرات (1)

زهرا  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱:۳۳ قبل از ظهر

سلام من با جوش شیرینو سرکه طلامو مث روز اولش براق کردم

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد