شرکت بوش، شرکت تکنولوژي آلماني

شرکت بوش، شرکت تکنولوژي آلماني
شرکت بوش يک شرکت تکنولوژي آلماني است که در شهر اشتوتگارت واقع شده و بزرگترين عرضه کننده قطعات اتومبيل بوده و تقريبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.
شرکت بوش يک شرکت تکنولوژي آلماني است که در شهر اشتوتگارت واقع شده و بزرگترين عرضه کننده قطعات اتومبيل بوده و تقريبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.
رابرت بوش در سال 1861 ديده به جهان گشود و در سن 25 سالگي کارگاه مهندسي ماشين‌آلات سبک و مهندسي برق خود را به همراه دو نفر ديگر بنا نمود. خدماتي که در کارگاه او ارائه مي‌شد، عبارت بود از: تعمير دستگاه‌هاي تلفن، لوازم عکاسي، دستگاه‌هاي ماشين تحرير و ماشين آلات ديگر.
اين شرکت در سال 1902 شمع ماشين بوش را ثبت اختراع کرد و در مدت زمان نسبتا‌ کوتاهي، کارگاه مبدل به شرکت بين‌المللي موفقي شد. اساس توسعه و گسترش آن با وجود سادگي بر اختراعاتي ابتکاري همانند احتراق مغناطيسي براي موتورهاي درون سوز بنا شده بود.
در سال 1909 ارائه اولين محصولات خارجي در‌ايالات متحده آمريکا آغاز شد و شرکت بوش در سال 1913 اولين توليد کننده ماشين با سيستم برقي کامل بود. ماشين اصلاح، در سال 1928 به عنوان اولين ابزارآلات برقي بوش وارد بازار شد و سبب اختراع موارد ديگري نيز گرديد.
شرکت بوش با چشم‌انداز رشد و توسعه درازمدت همراه با سودآوري براي مشتريان، سهامداران و همکاران، بر‌اين عقيده استوار بود که اولين و مناسب‌ترين انتخاب بر مبناي نياز بازار مشخص مي‌شود.
بوش که در سال 1933 با يخچال خود، طلايه دار خط توليد وسايل خانگي جديد بود، اولين دريل برقي را در سال 1932 و اره عمودبر را در سال 1946 وارد بازار کرد.‌اين اختراعات پايه و اساس طيف گسترده‌اي از ابزارها و لوازم براي انواع کاربردهاي ماشيني را فراهم ساخت، در حالي که راه حل‌هايي کامل و جامع براي صنعت، تجارت و بازار لوازم خانگي و نيمه صنعتي‌ايجاد کرد.
مسووليت جمعي، فعاليت‌هاي بهداشتي و ‌ايجاد درک و تفاهم بين‌المللي بخشي از فلسفه رابرت بوش بوده است، سنتي که بعدها موسسه خيريه رابرت بوش مسووليت آن را برعهده گرفت. در سال 1936 بيمارستان رابرت بوش به عنوان يک سازمان خيريه افتتاح شد.
ارزش‌هاي شرکت بوش، عمل کردن به صورت جهاني و احترام به تنوع نيازهاي مشتريان در مناطق مختلف جهان بود و گسترش فرهنگ اعتماد، حمايت از کارگشايي و پيش‌قدم بودن، سرمايه‌گذاري بر توانايي‌هاي نهفته در فرهنگ‌هاي گوناگون براي جهاني کردن تفکر و عملکرد و توجه بر بهبود مستمر و اقدام به موقع، ازجمله ارزش‌هاي‌ اين شرکت در راه‌جهاني شدن بود.
در سال 1952 لوازم آشپزخانه، لوازم خانگي و نيمه صنعتي و لوازم هيدروليک بر طيف محصولات اضافه شد و عايق‌هاي حفاظتي به منظور فراهم‌سازي حداکثر ‌ايمني براي کاربر يا مصرف‌کننده معرفي گرديد.
دو سال بعد، مقدمات ارائه محصولات بوش در مکان‌هاي جديدي در استراليا، برزيل و هندوستان فراهم شده و در سال 1965 لوازم آشپزخانه بوش براي فروش فوق‌العاده گذاشته شد و در سال بعد طيف ابزارهاي برقي به بازار لوازم خانگي و نيمه صنعتي راه پيدا کرد.
مديران‌اين شرکت عقيده داشتند، ما در سازماني مشغول به کار هستيم که براي کارکنان خود ارزش بالايي قائل است. کار ما توام با چالش، قدرشناسي و لذت بوده و ما در جست‌وجوي کار تيمي‌ و‌ ايده‌هاي نو هستيم و براي آن ارزش قائليم و از آن پشتيباني مي‌کنيم. نام تجاري ما معادل تعهد به کيفيت، خدمات و نوآوري در درازمدت است.
در سال 1978 بوش سيستم ABS. براي ماشين به صورت مشترک با صنعت ماشين سازي‌ايجاد کرد. نخستين دريل چکشي چرخشي دو کيلو گرمي ‌در سال 1981 توسط بوش توليد شد و چهار سال بعد، اولين اره برقي همه کاره جهان را معرفي کرد. اولين سمباده لرزان نيز در سال 1988 توليد گرديد. يک سال بعد توليد ابزارهاي برقي شامل چکش و سنگ زاويه‌اي در کارخانه «سبنيتز» در ساکسوني شروع شد.
بوش در سال 1990 دريل‌هاي چکشي و تخريب کن پنج شياره را توليد کرد و 2 سال بعد، اولين دريل ضربه‌اي هوشمند را اختراع نمود و شرکت‌هاي بازاريابي در چندين کشور اروپاي شرقي (لهستان، لاتويا، مجارستان و اوکراين) تاسيس کرد.
خريداري کارخانه‌هاي اسکيل، درمل و آتکو زوالکاست از جمله کارهاي بوش در قرن اخير بوده است و شرکت رابرت بوش امروزه با وفاداري نسبت به شعار موسس بوش، «بهتر است پول خود را از دست بدهيم تا اعتماد و اطميناني که مشتري به ما مي‌کند را از کف دهيم»، هنوز از اصل ارائه کيفيت برتر پيروي مي‌کند.اين شرکت در سطحي جهاني، در زمينه صنعت ابزار آلات برقي منشاء اثر بوده و با داشتن حضوري مستمر و موفق، بيش از 270 هزار کارمند در سراسر جهان داشته و در سال گذشته ميلادي درآمدي بالغ بر 38 ميليارد يورو به دست آورده است.
کوشان غلامي
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۶:۴:۵۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد