سکته ناقص خودرویی ها با سخنرانی ترامپ بهبود یافت

سکته ناقص خودرویی ها با سخنرانی ترامپ بهبود یافت
همزمانی آخرین روز معاملاتی این هفته با روز سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ موجب سقوط بازارهای جهانی از جمله بورس تهران و گروه خودرویی شد، از این رو امروز شاخص کل گروه خودرو و ساخت قطعات ۶۳۸ پله افتاد و در محدوده ۲۰هزار و ۳۷۰ توقف کرد.

در تالار بورس چینش معاملات خودرویی ها از مرحله پیش گشایش با صف های فروش سنگین همراه بود، در این روز تاریخی کمتر سهام خودرویی بود که صف فروش تشکیل نداد، گویی خودرویی ها با ورود ترامپ به کاخ سفید سکته ناقص کردند و بازار به طور هیجانی از فشار فروش بالایی برخوردار بود، با این وجود نیم ساعت آخر معاملات، صف فروش برخی از خودرویی ها جمع آوری شد.
در این میان، خودرو به عنوان لیدر گروه که تا ساعات آخر با صف فروش سنگین 52 میلونی در قیمت 3,231 ریال مواجه بود، صف خود را عرضه کرد ولی نهایتا با صف 1.7 میلیونی به کار خود پایان داد ، خزامیا نیز صف 51 میلیونی در قیمت 1,408ریال را تجربه کرد اما ساعات پایانی صف خود را عرضه کرد، خپارس با صف 3 میلیونی و ورنا نیز با صف فروش سبکی بسته شدند. قطعه سازان نیز اوضاع مشابهی داشتند، در میانه بازار سنگین ترین صفهای فروش قطعه سازان را خگستر با 11 ،خرینگ 9،خبهمن3 و خمحرکه 2 میلیون تجربه کردند، اما لحظات پایانی ورق برگشت و مقداری از حجم صف فروشها کاسته شد.
تا لحظات پایانی حجم و ارزش معاملات نیز طبق انتظار افت قابل ملاحظه ای داشت، اما در پایان امروز سهامداران خودرویی 182میلیون سهم به ارزش 37 میلیارد تومان را در11 هزار  نوبت دست به دست کردند، که نسبت به روز قبل افزایشی شد.
با این تفاسیر، به نظر می رسد این شوک منفی زود گذر باشد، چرا که بازار به سخنرانی رییس جمهور جدید در کاخ سفید مبنی بر تعامل با دنیا واکنش مثبت نشان داد، از این رو بازار هفته آینده متعادل و از شوک خارج خواهد شد.
همچنین در ساعات پایانی معامله، حقوقی ها دست به کار شده و شروع به خرید کردند، حقوقی خودرو 48 درصد معادل 25 میلیون، ورنا 32 درصد، خبهمن 21 درصد و خزامیا 19 درصد خریدار بودند.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷:۳۴ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد