سر و صدای خودروهای برقی در آمریکا اجباری می‌شود

سر و صدای خودروهای برقی در آمریکا اجباری می‌شود
در حالی که یکی از مزایای خودروهای برقی از نظر مالکان آنها سروصدا نکردنشان است، قرار است با وضع قانونی منحصر به فرد شرکت های سازنده مجبور به تولید خودروهای برقی با سروصدا شوند.

به نقل از سی نت، هدف از وضع این قانون حفظ ایمنی مردم است. زیرا حرکت بی سروصدای خودروهای برقی به خصوص در سرعت های پایین می تواند جان افرادی را که متوجه حرکت انها نشده اند به خطر بیندازد.

بر همین اساس خودروهای برقی که از اول سپتامبر 2019 به بعد روانه بازار می شوند باید به گونه ای ساخته شوند که حتما در سرعت های کمتر از 30 کیلومتر در ساعت سروصدا داشته باشند.

این قانون به تصویب اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا رسیده و بر اساس ان هیچ خودروی برقی نمی تواند به گونه ای ساخته شود که هیچ سروصدایی نداشته باشد.

وضع این قانون ناشی از تصویب قانونی برای حفظ عابران پیاده در کنگره آمریکا موسوم به Pedestrian Safety Enhancement Act  در سال 2010 است. بر طبق قانون یاد شده اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا تا ژانویه سال 2014 فرصت داشت که دستورالعمل های تکمیلی را برای قانون یاد شده به نگارش درآورد، امری که تا به حال چند بار به تعویق افتاده است.

در حالی که بسیاری از خودروهای برقی شرکت های سازنده تقریبا هیچ سروصدایی تولید نمی کنند، برخی از انها هم در زمان حرکت سروصدا دارند که از جمله آنها می توان به Leaf شرکت نیسان و Soul EV شرکت کیا اشاره کرد. اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا پیش بینی کرده که با وضع قانون جدید از 2400 مورد ضرب و جرح سالانه مردم در سوانح رانندگی جلوگیری خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۵:۱:۵۴ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد