تیره روزی سهامداران خودرویی همچنان ادامه دارد

تیره روزی سهامداران خودرویی همچنان ادامه دارد
شاخص کل گروه خودرو و ساخت قطعات در آخرین روز معاملاتی هفته با ۱۴۰ واحد کاهش معادل ۰.۷۰ درصد افت کرد و به رقم ۱۹ هزار و ۷۸۶ واحد رسید، حجم کل معاملات گروه نیز ۷۱ میلیون به ارزش ۱۲ میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل حجم معاملات ۱۲ میلیون و ارزش معاملات ۲ میلیارد تومان کاهشی بود.

در بورس خودرو امروز تعداد شرکت‌های معامله‌شده 23 شرکت بود که از این تعداد 4شرکت با رشد و  19شرکت با افت قیمت سهام خود مواجه شدند، از بین 4 شرکتی هم که رشد قیمتی داشتند  دو نماد ختور و خوساز زیر یک درصد افزایش قیمت داشتند.
براساس این گزارش، انتظار می رفت افزایش سرمایه 101 درصدی خاور از محل جذاب مازاد تجدید ارزیابی محرک رشد امروز خودرویی ها شود اما باتوجه به مسایلی مانند تسویه آخر ماه کارگزاریها، فریز شدن سرمایه سهامداران به دلیل توقف طولانی مدت نماد خساپا و تعدادی نمادهای قطعه سازی،انتظار برای نهایی شدن قراردادهای خودروسازان و نگرانی سهامداران درارتباط با  ریسک سیستماتیک مرتبط با سیاستهای رییس جمهور جدید امریکا مانع رشد قیمتهای گروه خودرویی شد.
همچنین، امروز نماد معاملاتی خپارس به دلیل ابهام درارائه اطلاعات متوقف شد،توقف طولانی مدت نمادها یکی از ریسک های غیر قابل پیش بینی در بورس تهران است، از طرفی در این روز نمادهای خموتور و خدیزل رشد 3 درصدی و 1 درصدی قیمت را علی رغم افتهای سایر نمادها تجربه کردند. خمحور هم با  درصد تنزل قیمت پایانی منفی ترین امروز شد،سایر نمادها متعادل و منفی بسته شدند.
در حوزه‌ی اخبار کدال براساس گزارشات، خفناور در گزارش حسابرسی شده سود هر سهم عملکرد 6 ماهه را 70 درصد تعدیل منفی داد اما تنها دلیل این تعدیل منفی اعمال افزایش سرمایه بود، حسابرس ختوقا هم 1 ریال از سود هر سهم کاست لذا سود 51 ریالی به 50 ریال به ازای هر سهم کاهش یافت.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰:۵۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد