معانی انگشتر مردانه در انگشتهای مختلف دست آقایان را بشناسیم

معانی انگشتر مردانه در انگشتهای مختلف دست آقایان را بشناسیم
در این مقاله به این موضوع می پردازم که انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد و به عبارتی معانی مختلف انگشتر مردانه در انگشتهای مختلف دست را بیان می کنم.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که انگشترهای مردانه طلا یا دیگر فلزات در هر انگشت چه معنایی دارد؟ آیا می دانید بهتر است انگشتر طلای مردانه خود را در کدام انگشت قرار دهید و به طور کلی هر انگشتی در باور اجتماعی چه معنایی می دهد؟ 

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد

انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد

برخی از آقایان میانه ای با انگشتر مردانه ندارند و این موضوع سبب می شود اطلاعات کمی درباره ی رسوم ظریف مربوط به انگشتر طلای خود داشته باشند. این بی اطلاعی مشکل بزرگی به حساب نمی آید و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعات کافی و جامعی پیرامون باورهای ذهنی و اجتماعی معنای انگشتر در هر انگشت ارایه دهیم، پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.  مسعود رضایی، مدیر مرجع تخصصی طلا و جواهر ایران  هستم و در این مقاله به این موضوع می پردازم که انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد و به عبارتی معانی مختلف انگشتر مردانه در انگشتهای مختلف دست را بیان می کنم.

- معنی انگشتر مردانه در انگشت کوچک:

انگشت کوچک، اولین انتخاب برای آقایانی است که می خواهند به راحتی از یک انگشتر استفاده کنند، چراکه انگشتر در انگشت کوچک برخلاف انگشت حلقه هیچ معنا و مفهوم مذهبی یا فرهنگی ندارد و مانند انگشتر در انگشت چهارم یا انگشت انگشتری هیچ تداخلی با انگشت اشاره ندارد و انگشتر در این انگشت بیشتر به چشم می آید. شما می توانید انگشتر را در حالتی استفاده نمایید که بیشتر جلب توجه کنید.
برای افرادی که به طالع بینی و ستاره شناسی علاقه دارند انگشت کوچک نماد هوش و عقیده شخص است. سیاره ی مربوط به انگشت کوچک سیاره ی عطارد است که عنصر اصلی آن جیوه است. آنچه مسلم است شما نمی توانید انگشتری از جیوه که مایع و سمی است داشته باشید.

انگشتر طلای مردانه در دست - انگشت کوچک

نمونه : انگشتر طلا و جواهر با نگین زمرد کلمبیا و الماس تراش برلیان: مدل rgm1297 

- معنی انگشتر مردانه در انگشت چهارم یا انگشت انگشتری:
در آمریکا و بیشتر مناطق آمریکای شمالی و جنوبی انگشت چهارم یا انگشت انگشتری، نماد ازدواج است. حلقه در انگشت 4ام دست راست نشانه ی حلقه نامزدی است در حالی که در دست چپ نشانه ی ازدواج است.
اغلب آقایان یک حلقه ی طلای مردانه را به عنوان انگشتر نامزدی یا ازدواج انتخاب می کنند. بسیاری از آقایان سرمایه دار و غنی انگشتر جواهر درشت و پرزرق و برق را نشانه ی ازدواج یا نامزدی برای خود می دانند.

عکس انگشتر مردانه در دست

برای علاقه مندان به علم ستاره شناسی و طالع بینی باید گفت انگشت انگشتری یا چهارم با ماه ارتباط دارد و نماد زیبایی و خلاقیت است که ارتباط با روابط رمانتیک و عاشقانه دارد. 

- معنی انگشتر مردانه در انگشت وسط:
انگشت وسط بزرگترین و برجسته ترین انگشت در دست شما به حساب می آید. قرار دادن انگشتر در این انگشت معمول نیست و این  به دلیل مجاورت آن با انگشت اشاره است که قرار دادن یک انگشتر درشت در آن مانع انجام کارهای دستی می شود. بنابراین بهتر است اگر قرار است انگشتری در این انگشت قرار بدهید یک مدل ساده و ظریف باشد.

 

عکس انگشتر مردانه در انگشت

 

اغلب افرادی که برای اولین بار از انگشتر استفاده می کنند شاید انگشتر وسط را به دلیل راحتی آن انتخاب کنند. انتخاب این انگشت به دلیل حس مرکزیت و احساس مردانه تر آن است. این انگشت برای افرادی که نمی خواهند هیچ گونه شک و شبهه ای درباره مجرد بودن آنها ایجاد بشود بهترین انتخاب برای استفاده از انگشتر است. انگشتر وسط به دلیل مرکزیتش نماد تعادل و مسئولیت است و با زحل ارتباط دارد. 

- معنی انگشتر مردانه در انگشت اشاره:

یک غریزه طبیعی وجود دارد که انگشتر اشاره را ساده نگه بدارید و این به خاطر این است که به جز انگشت شست از این انگشت بیشتر از بقیه انگشتها استفاده می کنید. اما انگشتر در انگشت اشاره مزاحمتی به اندازه ی انگشت کناری آن ندارد.

 

عکس انگشتر در انگشت شست مردانه

 

اگر به صدها سال قبل برگردید انگشت اشاره مناسب ترین گزینه برای انگشتر مردانه بوده است. در بخشهایی از اروپا مردم از طبقات اجتماعی پایین تر در استفاده از انگشتر در انگشت اشاره ممنوع بودند چراکه انگشتر نشانه ای برای خانواده های خاص بود. از این روی انگشت اشاره بهترین انگشت برای استفاده از انگشترهای خاص مانند انگشتر خانوادگی یا برادری یا اشرافی یا انگشترهایی که نماد خاصی هستند است.بسیاری از مردان به خصوص مجرد یا جوان انگشت اشاره را برای استفاده از انگشتر انتخاب می کنند. سیاره ی مرتبط با انگشت اشاره مشتری است که نماد قدرت و رهبری است.

- معنی انگشتر مردانه در انگشت شست:
انگشتر در انگشت شست برای برخی فرهنگها مانند آمریکای شمالی عجیب و دور از ذهن است اما در سراسر دنیا یک انتخاب منطقی برای استفاده از انگشتر محسوب می شود. در بعضی از جوامع انگشتر در انگشت شست نشانه ی ثروت و نفوذ است و اغلب افراد می خواهند با استفاده از انگشتر در این انگشت این ویژگیها را برجسته کنند.

 

انگشتر مردانه طلا در انگشت شست

 

همچنین انگشت شست مناسب برای آقایانی است که می خواهند از چند انگشتر در یک دست استفاده کنند. انگشت شست از بقیه ی انگشتان دست فاصله دارد  و بهترین گزینه برای استفاده از چندین انگشتر است. واضح است که انگشت وسط یا انگشت کوچک یا انگشت انگشتری به هیچ وجه مناسب برای استفاده ی چندین انگشتر نیستند. انگشت شست انگشتی است که با آن می توان نشانه های مختلفی را از جمله تعامل و دوستی را نشان داد.
اگر می خواهید انگشتری را در این انگشت قرار بدهید که مردم خوششان بیاید یک مدل بزرگ و ضخیم اما نه گرانقیمت و پرجلوه مناسب است. انگشت شست برخلاف دیگر انگشتان هیچ نشانه ای در میان سیارات ندارد اما نماد شخصیت قوی است. اگر انگشت شست صاف باشد نماد شخصیت توانا است و انگشت شست خمیده نماد شخصیت بدجنس و نادرست است.

 

- چه تعداد انگشتر مناسب دستان است؟

در پایان به این مورد می پردازیم، اکنون که معنای هر انگشتر در هر انگشتی را متوجه شدیم بهتر است از چه تعداد انگشتر در دستان خود استفاده کنیم؟ در جواب به این سوال لازم می بینم بیان کنم که در واقع جذابیت زیور آلات طلا برای هر شخص با دیگری متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت که بهترین حالت زمانی است که از یک انگشتر طلا و جواهر در هر دست استفاده کرد و در صورتی که فردی علاقه بسیار به انگشتر دارد، بهتر است به صورت پراکنده و یا یک در میان از آنها استفاده نماید.

اما این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که در مورد انگشتر کیفیت هر انگشتر به ویژه انگشتر طلا و به خصوص انگشتر پلاتین مردانه مهم تر از کمیت است. برای خرید طلا و جواهر خود معیارهای ساخت را که شامل کیفیت پرداخت، تمیزی کار، بزرگی و کوچکی انگشتر، نوع و براقیت و یا مات بودن کار را حتما در نظر بگیرید و سعی کنید برای اطمینان بیشتر از یک مکان مورداعتماد انگشتر خود را خریداری نمایید.

تهیه و تنظیم:مسعود رضاییسایت زر (zar.ir)

منبع خبر: سایت زر
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۸:۳۰ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد