پیشنهادی که رد شد

پیشنهادی که رد شد
نزدیک به یک سال از اعطای وام ۲۵میلیون تومانی از سوی خودروسازان به خریداران خودرو می‌گذرد و به نظر می‌رسد خودروسازان در این مدت برای دریافت اقساط از سوی برخی مشتریان با مشکل مواجه شده باشند.

پرداخت وام خرید خودرو به این صورت بود که مشتریان باید ۲۰درصد مبلغ خودرو را به‌صورت نقدی و مانده آن را با استفاده از تسهیلات ۲۵میلیون تومانی پرداخت کنند.

در زمان اعطای این وام پیش‌بینی می‌شد که هنگام بازپرداخت اقساط، خودروسازان با مشکل روبه‌رو شوند بنابراین پیشنهاد دادیم که حداکثر وام پرداختی 50درصد قیمت خودرو باشد اگر این موضوع موردنظر قرار می‌گرفت، امکان ثبت‌نام برای افراد بیشتری وجود داشت و به جای 110هزار نفر، حدود 300 تا 400 هزار نفر می‌توانستند از این شرایط استفاده کنند. برای نمونه در آن دوران متقاضیان خودروهای ارزان‌قیمت، می‌توانستند پیش‌پرداخت پایینی را برای خرید خودرو بپردازند که برای جلوگیری از مشکل بازپرداخت اقساط پیشنهاد شد برای خودرویی مانند پراید بیش از 10میلیون تومان وام داده نشود. هنگامی‌که میزان مبلغ وام کمتر باشد، به طور معمول وام‌گیرنده راحت‌تر می‌تواند اقساط را بپردازد زیرا هنگامی‌که شخصی با بودجه 4-3میلیون تومانی صاحب خودرو می‌شود، مشخص است که این فرد توانایی پرداخت اقساط را ندارد. این ایراد را هنگام اجرای طرح تذکر دادیم اما موردتوجه قرار نگرفت که اگر در زمان اعطای وام به آن توجه می‌شد، خودروسازان در دریافت اقساط با مشکل کمتری برخورد می‌کردند بنابراین این مسئله قابل پیش‌بینی بود. در حال‌حاضر خودروسازان خودروها را تحویل داده‌اند و اکنون با کم‌توجهی خریداران نسبت به پرداخت اقساط مواجه شده‌اند که در این بین تنها خودروساز است که ضرر می‌بیند.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۲:۱۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد