حکمفرمایی فضای منفی در میان خودرویی ها

حکمفرمایی فضای منفی در میان خودرویی ها
روز گذشته نیز روند نزولی گروه خودرویی در بورس تهران ادامه پیدا کرد و سهامداران شاهد افت قیمت و کاهش تقاضا بودند به طوری که در نهایت شاخص کل گروه با افت ۱۹۲ واحدی تا ۱۸هزار و۸۱۹ واحد عقب نشینی کرد.

روز گذشته بازدهی خودرویی ها 1 درصد کمتر شد و سهامداران این گروه کانال 19 هزار واحدی را مجددا واگذار کردند، با این حال در بازار وضعیت حجم و ارزش معاملات نسبت به روز قبل بهبود یافت و در مجموع 55میلیون سهم خودرویی به ارزش  12 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار گروه خودرو و ساخت قطعات به سطح 17.5 هزار میلیارد تومان رسید.
از این رو معاملات گروه خودرویی که در لحظات ابتدایی کم حجم و در حاشیه مثبت انجام می شدند به تدریج به روال منفی روزهای پیش بازگشت.
علی رغم جو منفی حاکم بر گروه خودوریی تنها سهمی که امروز صف فروش تشکیل داد نماد حق تقدم خفناور بود، خمحرکه که در میانه بازار صف فروش بود نهایتا صف خود را جمع کرد و با 4 درصد افت در قیمت پایانی 1,781 ریال به کار خود خاتمه داد.
گروه خودرو متعادل و نسبتا پر عرضه ظاهر شد، از 20 نماد معاملاتی 16 نماد قرمز پوش و 4 نماد باقی مانده نیز افزایش قیمت پایانی ناچیزی داشتند، پس از خمحرکه نماد خگستر با 4 درصد افت بیشترین کاهش قیمت پایانی را تجربه کرد.
خودور هم به عنوان لیدر گروه و پرحجم ترین و با بیشترین ارزش با حجم 22 میلیون و ارزش معاملاتی حدود 6 میلیارد تومان با 2 درصد کاهش در قیمت پایانی 2,714 ریال و 22  واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس امروز را به پایان برد.
به این ترتیب با ایجاد فضای منفی و شاخص سازی در بورس تهران بار دیگر مردم بی اعتماد شده‌اند و نسبت به فروش سهام خود و خروج از این بازار اقدام کرده اند.
روز گذشته نیز همانند روزهای گذشته حقوقی ها با احتیاط بیشتری نسبت به داد و ستد سهم اقدام کردند و این حقیقی ها بودند که روند بازار را در دست گرفتند.
در ماه جاری شاهد افزایش دوباره اعتبارات در شبکه‌ کارگزاری‌ها هستیم، اعتباراتی که اشخاص حقیقی اصلی‌ترین مخاطب آن هستند، لزوم تسویه سریع این پول‌ها (اعتبارات) عامل مهمی برای شدت گرفتن نوسانات قیمتی است.
همچنین توقف‌های طولانی مدت اکثر نمادهای خودرویی از جمله خساپا به عنوان لیدر گروه و فضای ابهام در تالار شیشه‌ای موجبات ناامیدی مجدد سهامداران خودرویی را فراهم آورده است لذا در جو حاکم حقیقی‌ها عطای سرمایه گذاری در این بازار را به لقایش ببخشیده اند.
خساپا باید صورت های مالی و اطلاعات مربوط به پیش بینی سود حسابرسی شده را به همراه گزارش 6 ماهه زیرمجموعه هایی مانند نیوان ابتکار ارایه دهد تا امکان بازگشت آن به تابلو معاملات بورس فراهم شود، در این میان مدیران این شرکت هم به سازمان بورس اعلام کرده اند پیگیری ها برای تهیه و انتشار اطلاعات در حال انجام بوده و به زودی ارایه می شود.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۶:۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد