استفاده رنو و نیسان از یک پلتفرم مشترک برای خودروهای برقی

استفاده رنو و نیسان از یک پلتفرم مشترک برای خودروهای برقی
رنو و نیسان نسل جدید مدلهای Zoe و Leaf را روی یک پلتفرم مشترک جدید خواهند ساخت.

آرنو دوبوف، نایب رییس ارشد اتحاد رنو-نیسان اظهار کرد این خودروها ظاهر بیرونی متفاوتی خواهند داشت اما پلتفرم و موتور برقی مشترکی دارند.

کارلوس گون، مدیرعامل شرکتهای رنو و نیسان تلاش کرده این دو شرکت همکاری برای دستیابی به صرفه جویی در هزینه‌های تولید را گسترش دهند.

وی گفت: نسلهای جدید Zoe و Leaf در یک بخش رقابت خواهند کرد با اینهمه توضیح نداد آیا اندازه Zoe بزرگتر خواهد شد یا Leaf کوچکتر می شود تا به یک خودروی ساب کامپکت تبدیل شود.

وی همچنین درباره زمان عرضه مدلهای جدید Zoe و Leaf توضیح نداد اما عنوان کرد فیس لیفت Leaf برای سال ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است.

دوبوف در یک رویداد رسانه ای در پاریس به خبرنگاران گفت: رنو و نیسان ممکن است از باتری متفاوتی استفاده کنند اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است. مدل Leaf از یک باطری تولید نیسان استفاده می کند که تراکم کمتری دارد اما رنو از شرکت LG Chem باطری تامین می کند.

رنو به تازگی مدل ارتقا یافته ای از Zoe را معرفی کرده است که با شارژ کامل می تواند ۴۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند که نسبت به ۲۴۰ کیلومتر در مدل قبلی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش اتوموتیو نیوز، رنو فروش Leaf را که نخستین خودروی برقی بازار انبوه جهان است، در سال ۲۰۱۰ در آمریکا و ژاپن و در سال ۲۰۱۱ در اروپا آغاز کرد. رنو Zoe را در سال ۲۰۱۲ عرضه کرد.

منبع خبر: ایسنا
  ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۶:۲۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد