تمرکز دنیا بر خودروهای هیبریدی و برقی

تمرکز دنیا بر خودروهای هیبریدی و برقی
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تمرکز دنیا بر خودروهای هیبریدی و برقی خبر داد و گفت: مشتریان خواستار خدمات فروش و پس از فروش مناسب هستند.

هاشم یکه زارع درچهارمین همایش صنعت خودرو ایرانبا بیان اینکه تولید در کشور امسال نسبت به سال قبل ٤٠ درصد رشد داشته است، گفت: در کنار تولید باید به کیفیت و خدمات بعد از فروش توجه کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه اینکه صحبت از رشد تولید، چیزی نیست که مشتریان می خواهند، افزود: آنها خدمات فروش و پس از فروش را مطالبه می کنند، این در حالی است که ده سال پیش ٦٤ درصد تولید و فروش خودرو در کشورهای پیشرفته انجام می شد که الان این رقم به ٤٤ درصد رسیده است؛ در حالیکه در کشورهای در حال توسعه این رقم ٥٤ رصد است؛ ضمن آنکه ٤٧ درصد این تولید در برزیل، روسیه، هند و چین انجام شده است.

وی با بیان اینکه بازار بزرگی در انتظار کشورهای در حال توسعه است، گفت: اگر ایران و همسایه های ایران را در نظر بگیریم، ما بازار بسیار بزرگی هستیم و در منطقه، ٨٤ درصد سهم بازار متعلق به ایران و ترکیه است.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: تولید ایران در منطقه ٢.٧ میلیون خودرو است؛ درحالیکه ٤.٤ میلیون در حال مصرف است که این بازار بزرگی به شمار می رود. این در شرایطی است که خدمات پس از فروش، نیز توسعه یافته و اکنون در دنیا اتفاقات دیگری افتاده و قدرت های اقتصادی در حال تغییر هستند؛ اما به موازات این، تمرکز دنیا بر خودروهای هیبریدی و برقی است.

به گفته یکه زارع، اگر در گذشته در صنعت خودرو، بازیگران بزرگی بودند؛ اما اکنون بازیگران جدید در حال افزایش هستند و بر همین اساس، ایران در ١٠ سال آینده باید سیستم فروش و خدمات پس از فروش را با توجه به این بازیگران تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته ٥٠ درصد از خودروهای فرسوده خود را از دور خارج کرده اند، افزود: روند صنایع خودروسازی نشان می دهد که در دهه گذشته، تمرکز بر تولید بود؛ اما اکنون بر تحقیق و توسعه است و در کنار آن، باید بر روی خدمات پس از فروش هم سرمایه گذاری شود؛ در حالی که در ایران زیر یک درصد سرمایه گذاری ها، در این بخش انجام شده است.

یکه زارع با اعلام اینکه ۵۲ درصد بازار خودروی ایران در اختیار ایران خودرو است، گفت: حدود ٨.٦ میلیون خودرو در ایران، بالای ١٠ سال عمر دارند؛ این در حالی است که با چند شرکت ایتالیایی و آلمانی طراح موتور و گیربکس قراردادی را امضا می کنیم  که تولید پلتفرم آنها در  ایران انجام شود که این قرارداد تا ٢٥ روز آینده به امضا می رسد و انتقال تکنولوژی و بومی سازی را در پی خواهد داشت.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد