تحول بزرگ در شارژ خودروهای الکتریکی

 تحول بزرگ در شارژ خودروهای الکتریکی
خودروهای الکتریکی طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند، ولی آنها هنوز هم یک مشکل اساسی دارند و آن زمان شارژ طولانی است.

خودروهای الکتریکی طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته‌اند، ولی آنها هنوز هم یک مشکل اساسی دارند و آن زمان شارژ طولانی است. شارژرهای سریع تا حدودی شرایط را بهتر کرده‌اند، ولی هنوز هم شارژ این خودروها به اندازه سوخت‌گیری خودروهای بنزینی و دیزلی سریع نیست. این در شرایطی است که یک شرکت مشهور فعال در حوزه فناوری، به‌تازگی در یکی از نمایشگاه‌های برلین یک پک باتری جدید با قابلیت شارژ فوق سریع را رونمایی کرده است. طبق گزارش‌های رسیده، این پک باتری که به‌گونه‌ای طراحی شده تا در عرض 5 دقیقه به‌طور کامل شارژ شود و از ترکیبی از لایه‌های مواد نانو و ترکیبات آلی خاص استفاده می‌کند.

باتری موردنظر همچنین از گرافیت بهره نبرده و این در حالی است که از این ماده‌ معمولا در باتری‌های لیتیوم یونی استفاده می‌شود. عدم استفاده از گرافیت در باتری جدید به این دلیل است که گرافیت قادر به تحمل نیروی زیاد شارژ سریع نیست.هرچند جزئیات دقیق این باتری هنوز مشخص نیست، با این حال در ساخت آن از چند قطعه مختلف برای ساخت یک ماژول شارژ استفاده شده است. 40 ماژول در ترکیب با هم یک پک باتری را تشکیل می‌دهند و سپس به سیستم مدیریت باتری متصل می‌شوند.

این پک باتری با یک بار شارژ کامل قادر است مسافتی معادل 482 کیلومتر را طی کند و هم‌اکنون در مراحل نهایی طراحی و توسعه قرار دارد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این باتری جدید می‌تواند طی سه سال آتی در خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار بگیرد. در بیانیه‌ای، دکتر دورونمایرسدورف، مدیرعامل شرکت سازنده باتری جدید، در مورد آن می‌گوید که «تکنولوژی باتری‌های حال حاضر، زمان شارژ طولانی دارد که همین موضوع خودروهای الکتریکی را به گزینه‌ای نه چندان مناسب برای عموم مردم تبدیل کرده است.» وی می‌افزاید که «ما در حال بررسی روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید با همکاری چند شریک استراتژیک هستیم تا پروسه تولید این باتری جدید خود را تسریع کرده و به‌زودی به تولید انبوه برسیم.»

منبع خبر: 
  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۴:۵:۵۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد