برنامه اوپل برای خودروهای برقی

 برنامه اوپل برای خودروهای برقی
شرکت اوپل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد هشت مدل الکتریکی از خودروهای خود را تا سال ۲۰۲۱ عرضه کند. بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

شرکت اوپل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد هشت مدل الکتریکی از خودروهای خود را تا سال ۲۰۲۱ عرضه کند. بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

به این ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگ تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.  بر اساس گزارش وب‌سایت InsideEVs، شرکت خودروسازی اوپل اعلام کرده است که می‌خواهد هشت مدل الکتریکی از خودروهای این برند را تا سال ۲۰۲۱ میلادی روانه بازارهای جهانی کند تا به این ترتیب بتواند با سایر رقبای خود به رقابت بپردازد و سهم خود را در بازارهای جهانی حفظ کند.  این خودروساز آلمانی به تازگی اعلام و تاکید کرده است که می‌خواهد یکی از پیشگامان عرصه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست باشد به این منظور نیز تصمیم گرفته تا نسخه‌های برقی از خودروهای محبوب و کنونی خود را روانه بازارهای جهانی کند تا علاقه‌مندان در‌صورت تمایل بتوانند آنها را تهیه، خریداری و استفاده کنند.  دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و کاهش دمای کره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۷:۴۹ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد