راهنمای تعیین سایز انگشتر در منزل و طلافروشی‌ - 5 روش اصولی

راهنمای تعیین سایز انگشتر در منزل و طلافروشی‌ - 5 روش اصولی
در این راهنما سعی داریم روش‌های آسان و خانگی تعیین سایز انگشتر زنانه، مردانه و یا بچگانه را به شما آموزش دهیم تا بدانید چگونه اندازه انگشتر را پیداکنیم؟

تعیین سایز انگشتر در خرید النگو و انگشتر طلا یا نقره، ازجمله مواردی هستند که به‌دقت و جزئی‌نگری بالایی نیاز دارند. علاوه بر مدل و وزن و قیمت این دو آیتم، می‌بایست به سایز و اندازه دقیق آن‌ها نیز توجه کنیم. در این مقاله از سایت طلا و جواهرات زر قصد داریم در مورد سایز انگشتر و روش‌های تعیین سایز حلقه‌های طلا و جواهر صحبت کنیم. در این مطلب سعی داریم به روش‌هایی اشاره‌ کنیم که کاربران و مشتریان سایت زر به‌راحتی بتوانند در هنگام سفارش آنلاین انگشترهای طلا و جواهر، سایز انگشتر خود را به‌صورت دقیق اندازه گرفته و به کارشناسان ما اعلام نمایند.

راهنمای تعیین سایز انگشتر

فرقی نمی‌کند که یک انگشتر زنانه یا مردانه سفارش دهید و یا قصد خرید حلقه ازدواج را داشته باشید و یا بخواهید سرویس طلا سفارش دهید؛ یکی از مواردی که در هنگام خرید جواهرات و مخصوصاً سفارش طلا و جواهر باید به آن توجه کنیم، تعیین سایز انگشتر است. به‌هرحال باید سایز کن انگشتر را به طور دقیق در هنگام خرید مستقیم یا سفارش دادن، اعلام کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

مشکلات ناشی از انتخاب سایز نادرست انگشتر

سایز نادرست انگشتر

اگر انگشتر شما کوچک‌تر یا تنگ‌تر از سایز انگشتتان باشد در هنگام استفاده ممکن است به‌سختی وارد انگشت شما شود و یا هنگامی‌که بخواهید آن را از انگشتتان دربیاورید، مجبور شوید از روش‌هایی مثل کف صابون استفاده کنید تا موفق به درآوردن انگشتر از انگشتتان شوید. درصورتی‌که انگشتری بزرگ‌تر از سایز انگشت خود انتخاب کنید، همواره احساس خواهید کرد که انگشتر در حال افتادن به زمین است و همیشه نگران افتادن یا گم‌شدن انگشتر خود خواهید بود. مخصوصاً اگر حلقه ازدواجتان را بزرگ‌تر از سایز انگشت حلقه خریداری کنید، علاوه بر استرس افتادن حلقه، مجبور خواهید شد آن را در انگشتی غیر از انگشت حلقه استفاده کنید تا احساس راحتی داشته باشید.  پس بهتر است در هنگام سفارش یا خرید توجه نمایید که سایز انگشترتان را دقیقاً متناسب با انگشتی که قرار است حلقه را استفاده کنید، انتخاب کنید.

روش تعیین سایز انگشتر توسط کارشناسان جواهرسازی و طلافروشی‌ها

در هنگام خرید از بین مدل‌های موجود حتی اگر سایز انگشتر خود را ندانید، با امتحان کردن چند سایز مختلف و یا استفاده از ابزاری به نام حلقه سایز که از سایزهای مختلف حلقه‌های انگشتر تشکیل شده است، می‌توانید درنهایت با تست کردن چند سایز، اندازه مناسب را پیدا کنید. برخی افراد در هنگام سفارش انگشتر، یکی از انگشترهای خود را به‌عنوان اندازه دقیق در نظر می‌گیرند و طلاساز با استفاده از میل انگشتر فولادی که ابزاری برای تعیین سایز انگشترهای مردانه و زنانه است، سایز انگشت شما را تعیین می‌کند. میله انگشتر سازی میله‌ای مخروطی شکل است که سایزهای مختلف انگشتر بر روی آن درج شده است و با انداختن حلقه موردنظر شما یا ابزار حلقه سایز، می‌توانید در قسمتی که حلقه توقف می‌کند سایز انگشت خود را از روی عدد درج شده تشخیص دهید.

 تعیین سایز انگشتر توسط کارشناسان جواهرسازی و طلافروشی‌ها

روش‌های خانگی تعیین سایز انگشتر مختص خرید و سفارش اینترنتی

اما اگر مدل خاصی مدنظرتان باشد و بخواهید آن را سفارش دهید، باید حتماً سایز دقیق را به جواهرسازی اعلام کنید. در بیشتر موارد طلافروش یا جواهرساز با استفاده از روش‌هایی، سایز حلقه شما را محاسبه می‌نمایند اما اگر قصد سفارش آنلاین انگشتر طلا را داشته باشید، خودتان بهتر است روش‌های محاسبه تعیین سایز انگشتر را یاد بگیرید تا خریدی رضایت‌بخش را تجربه کنید. اگر می‌خواهید جواب این سؤال را بدانید که سایز انگشتر را چگونه بفهمیم، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تعیین سایز انگشتر در منزل

ما در این مطلب از وب‌سایت زر به‌طور کامل با ارائه روش‌های آسان، شما را درزمینهٔ تعیین سایز انگشتر مردانه و زنانه راهنمایی خواهیم کرد. به‌طورکلی سه روش رایج در تعیین سایز انگشتر طلا زنانه و مردانه وجود دارد که ما هر سه روش را به‌طور دقیق ارائه خواهیم کرد. البته روش‌های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است درصد خطای بالایی داشته باشند و سایز انگشتر خود را به‌اشتباه تعیین کنید پس سعی می‌کنیم روش‌هایی که میزان خطای کمتری دارند را در این مقاله آموزش دهیم.

روش اول: تعیین سایز انگشتر با استفاده از حلقه خودتان

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم یکی از روش‌های تعیین سایز انگشتر طلا یا نقره، استفاده از یکی از انگشترهای خودتان است که می‌بایست آن را به طلافروشی ببرید تا جواهرساز از روی حلقه شما بتواند سایز انگشترتان را تعیین کند؛ اما خودتان نیز می‌توانید با استفاده از انگشترهایتان سایز خود را تعیین کنید.

به این صورت که قطر داخلی انگشتر خود را با خط کش و دقیقاً از قسمت وسط حلقه اندازه بگیرید و با استفاده از جدول سایز انگشتر زنانه و مردانه، سایز انگشتر را تشخیص دهید.

با نگاهی به جدول سایز انگشتر مردانه و زنانه متوجه خواهید شد که با تطابق اندازه قطر داخلی انگشتر با یکی از اعداد زیر حلقه‌ها، سایز حلقه را می‌توانید تعیین کنید. به‌طور مثال اندازه قطر داخلی ۱۷٫۵ میلی‌متر مربوط به سایز حلقه ۷ می‌باشد. دقت کنید که قطر داخلی را به‌طور دقیق اندازه بگیرید. اگر حس می‌کنید که در قسمت بند اول انگشت خود که کمی قطر بزرگ‌تری نسبت به حلقه دارد، احساس فشردگی دارید و راحت نیستید، می‌توانید پهنای حلقه را نیز همراه با قطر حلقه اندازه بگیرید تا چند میلی‌متر قطر حلقه آزادتر باشد.

درصورتی‌که قطر بندانگشت اول شما اختلاف زیادی با قطر قسمت انگشتر دارد، بهتر است هر دو قطر را اندازه گرفته و میانگین این دو عدد را به‌عنوان قطر انگشتر خود در نظر بگیرید و سپس از جدول سایز انگشتر زنانه و مردانه استفاده کنید.

روش دوم: تعیین سایز انگشتر با استفاده از نوار کاغذی

در این روش اندازه‌گیری انگشتر با خط کش می‌توانید از یک‌تکه نوار کاغذی به طول ۲۰ سانتی‌متری و یا حتی یک‌تکه نخ یا کاموا برای اندازه‌گیری محیط انگشتتان استفاده کنید. به این صورت که این تکه کاغذ را به دور انگشتی که قصد خرید حلقه یا انگشتر برای آن را دارید، حلقه کنید و به‌طور دقیق اندازه دور انگشت خود را بر روی کاغذ علامت بزنید.

بهترین زمان اندازه‌گیری با این روش، ساعت‌های عصر است که سایز انگشت‌ها به خاطر دمای پایین در صبح یا تورم در هنگام شب، بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از حد معمول خود را نشان نمی‌دهند و می‌توانید اندازه دقیق را پیدا کنید. سعی کنید در هنگام اندازه‌گیری، کاغذ یا نخ کاموا دور انگشت شما حرکت راحتی داشته باشد و بیش‌ازحد آن را دور انگشت خود فشار ندهید و دقیقاً همانند یک حلقه با سایز مناسب، فشار ایجاد کنید.

پس از اندازه‌گیری دور انگشت، سایز انگشتر خود را با استفاده از راهنمای سایز انگشتر زنانه و مردانه، از روی جدول تبدیل سایز انگشتر که در زیر آورده شده است، تعیین کنید.

اگر اندازه‌ای که به دست آورده‌اید بین دو سایز مختلف در جدول راهنمای سایز انگشتر است، بهتر است سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید. روش محاسبه با این جدول راهنمای سایز انگشتر مردانه و زنانه بسیار ساده است و روبروی هراندازه، سایز انگشتر آن نوشته شده است.

روش سوم: تعیین سایز با استفاده از پرینت برگه سایز حلقه

این روش نیز یکی از روش‌های تعیین سایز انگشتر در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر است که روشی نسبتاً آسان‌تر از سایر روش‌ها است. به این صورت که شما می‌توانید برگه تعیین سایز را پرینت بگیرید و حلقه خودتان را با یکی از سایزهای روی برگه نمودار چاپی تطابق دهید و به‌این‌ترتیب سایز انگشتر خود را تعیین کنید.

روش چهارم: استفاده از رینگ سایزر آماده

این روش نیز یکی از آسان‌ترین روش‌های تعیین سایز انگشتر زنانه و مردانه است که می‌توانید ابزار رینگ سایزر را به‌صورت آماده تهیه کنید و هر زمان که قصد سفارش یا خرید انگشتر زنانه، مردانه و حتی بچگانه را داشتید می‌توانید از آن استفاده کنید. رینگ سایزر یک ابزار متر مانندی است که روی آن سایزهای انگشتر درج شده است و به‌صورت کمربندی داخل انگشت موردنظر شما می‌رود. با سفت کردن قسمت کمربندی، می‌توانید با دیدن عدد روی این ابزار، سایز انگشتر خود را ببینید.

در این روش نیز باید دقت کنید که در زمان مناسبی که سایز انگشتان شما در حالت نرمال است، اندازه‌گیری را انجام دهید و این ابزار را زیاد سفت و یا زیاد آزاد دور انگشت خود قرار ندهید.

در تمام مراحل سفارش و خرید انگشترهای طلا و جواهر در کنار شما هستیم

ما در این مقاله از سایت طلا و جواهرات زر سعی کردیم روش‌های آسان و خانگی تعیین سایز انگشتر زنانه، مردانه و یا بچگانه را به شما مشتریان و کاربران عزیز آموزش دهیم. با استفاده از این روش‌های می‌توانید در هنگام خرید آنلاین از سایت زر و یا سفارش انگشترهای موردنظرتان، سایز انگشتتان را به‌راحتی اندازه گرفته و اعلام نمایید. درصورتی‌که بازهم در مورد سایزی که تعیین کرده‌اید، مطمئن نیستید می‌توانید با مشاوران ما در سایت زر تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مورد تعیین سایز به‌طور کامل و دقیق شما را راهنمایی نمایند.

با اینکه حتی درصورتی‌که انگشتر شما برای انگشتتان کوچک یا بزرگ باشد، می‌توانید با مراجعه به تعمیرات طلا و جواهرات، سایز آن را تغییر دهید اما بهتر است قبل از خرید و سفارش، در تعیین سایز دقت کنید تا انگشتر دلخواهتان را با سایز مناسب خریداری نمایید.

درمجموع بهتر است بدانید که سایز انگشترهای زنانه بین ۳ تا ۹ است و عموماً بیشتر خانم‌ها از انگشتر سایز ۶ استفاده می‌کنند. سایز انگشترهای مردانه نیز بین ۸ تا ۱۴ است که بیشتر آقایان از سایز ۹ استفاده می‌کنند؛ اما با یادگیری روش‌های اندازه‌گیری دقیق سایز انگشتر می‌توانیم خرید مناسب و رضایتمندانه‌ای داشته باشیم و همواره سایز انگشتر خود یا اعضای خانواده را به‌راحتی اندازه بگیریم و دچار مشکلات تعمیر بعد از خرید نشویم.

منبع خبر: اختصاصی سایت زر
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۵:۵۹:۳۶ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد