گس (guess)، شرکت معروف پوشاک آمريكايي

گس (guess)، شرکت معروف پوشاک آمريكايي
گس (guess) يک شرکت معروف پوشاک آمريكايي است که علاوه بر لباس، به فروش ساير ملزومات از جمله ساعت و جواهرات مي‌پردازد.

گس (guess) يک شرکت معروف پوشاک آمريكايي است که علاوه بر لباس، به فروش ساير ملزومات از جمله ساعت و جواهرات مي‌پردازد.
اين شرکت همچنين صاحب زيرمجموعه بزرگي با نام مارچيانو است که به توليد انواع لباس، گردنبند، گوشواره، دستبند و کفش مي‌پردازد.
در سال ۱۹۸۱ در لس آنجلس توسط چهار برادر به نام‌هاي جرج، آرماند، پل و موريس مارچيانو تاسيس شد. اين چهار برادر که در شهر مارسي به دنيا آمده بودند، در سال ۱۹۷۷ از فرانسه به کاليفرنيا آمريكا مهاجرت کرده و در سال ۱۹۸۱ شرکت خود را پايه گذاري کردند.
سرمايه اوليه اين شرکت توسط خانواده «ناکاش» (صاحب امپراتوري بزرگ جين جورداچه) تامين شد و اولين توليدات اين شرکت به شلوارهاي جين سه دکمه با نام «ماريلين» اختصاص يافت.
فروشگاه‌هاي بزرگ و منتقدان مد در ابتدا اشتياق زيادي نسبت به شلوارهاي جين جديد سنگ شور شده نشان دادند و در پايان سال زماني که فروشگاه «بلومينگ ديل» پس از توافق با جرج تصميم گرفت تعدادي از توليدات آنها را انبار کند، به سرعت به فروش بالايي دست يافتند.
آنها تبليغات خود را در سال 1982 آغاز کردند و سه سال بعد، به تبليغات سياه و سفيد خاص خود پرداختند که اين تبليغات جوايز زيادي را دريافت کردند. مدل‌هاي اين شرکت شامل تعداد بسيار زيادي از مدل‌هاي معروف بودند که اکثر آنها از همين کمپين تبليغاتي آغاز کرده بودند.
در دهه 1980 گس که جزو اولين شرکت‌هايي بود که لباس‌هاي جين طراحي شده توليد کرد، يکي از معروف‌ترين برندها در بخش جين محسوب مي‌شد. در حالي که اولين محصولات جين براي خانم‌ها توليد شده بود، در سال 1983 خط توليد مردانه نيز افتتاح شد.
گس در سال 1984 با معرفي توليدات جديد خود شامل ساعت‌هاي گس، گس استيل و کلکسيون گس به توليد ساير ملزومات و وسايل جانبي پرداخت. توليد لباس‌هاي بچه گانه گس نيز در اين سال با نام
Baby Guess آغاز گرديد.
در سال 1985 در فيلم «رابرت زمکيس» با نام «بازگشت به آينده» از شلوارهاي جين اين شرکت استفاده شد که مختص اين فيلم توليد شده بود و محبوبيت گس را بيش از پيش بالا برد.
در دهه 1990 آنها خط توليد لوازم خانگي خود را با نام Guess home افتتاح کردند که مورد توجه جوانان قرار گرفت. گس اولين شرکتي بود که ست کامل تختخواب شامل ملافه، روبالشي، روتختي و پتو را از يک نوع پارچه و طرح بسته بندي کرده و در بسته‌هايي با همان طرح محصول به فروش مي‌رساند که ايده جالبي براي نشان دادن طرح داخلي بسته بندي بود. طرح‌هاي نوآورانه ديگر گس شامل حوله‌هاي طرح‌دار متنوع بود که با استقبال زيادي مواجه شد.
در پايان اين دهه، مشکلاتي که در فروش اين شرکت ايجاد گرديد موجب بسته شدن بخش لوازم خانگي شد. رقباي ديگري که در دهه 1990 به اين حوزه وارد شدند از جمله کلوين کلاين، ديزل، تامي‌و گپ، به سرعت به محبوبيت بالايي رسيدند و باعث کاهش فروش گس شدند. ارزش سهام گس نيز به طرز چشمگيري کاهش يافت.
با شروع قرن بيستم، اين شرکت ديدگاه و روش خود را عوض کرد و بازاريابي خود را با سبک قرن جديد تطبيق داد. گس بازار هدف خود را به سوي نوجواناني تغيير داد که از پيشينه دهه قبل اين شرکت آگاهي نداشتند و سعي کرد تصوير جديدي از خود در ميان مشتريان خلق کند.
در سال 2004 گس بيستمين سالگرد توليد ساعت‌هاي خود را با توليد نوعي ساعت مخصوص جشن گرفت. همچنين مجموعه جديدي با قيمت پايين‌تر طراحي كرد که در فروشگاه‌هاي حراج خود به فروش برساند.
يک سال بعد اين شرکت، توليد و بازاريابي عطرهاي خود را آغاز نمود که ابتدا براي خانم‌ها و سپس براي آقايان به توليد رسيد. لباس‌هاي کودکان نيز با جديت بيشتري دنبال شد.
اکنون گس کماکان توسط برادران مارچيانو اداره مي‌شود. موريس در بخش طراحي و رشد فروش فعاليت مي‌کند و پل مديريت تبليغات را به عهده دارد. اين شرکت در بسياري از کشورهاي دنيا به فعاليت مي‌پردازد ولي فروشگاه‌هاي اصلي آن در آمريكا و کانادا واقع شده‌اند.
فعاليت کنوني عمده شرکت گس در زمينه لباس‌هاي جين، ساعت و جواهرات است و با داشتن بيش از 8000 کارمند در سراسر جهان، سالانه درآمدي بالغ بر يک ميليارد دلار دارد. 
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۸:۴۴ بعد از ظهر

نظرات (1)

نوش آفرین قاسمزاده  ۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۱:۵۳ بعد از ظهر

قیمت سنک کروم دیوپسید 2.30و2.50و3قیراطی1قطعه بیضی و2قطعه مستطیل باشناسنامه را میفرمایید؟ باتشکر

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد