توليدكننده لباس‌هاي لوكس چيني

توليدكننده لباس‌هاي لوكس چيني
ژو چنگ ژیان میلیاردری اهل چین است که با فروش پوشاک و کالاهای لوکس و مد روز به جمعیت عظیم چین به ثروت میلیاردی خود رسیده است.
ژو چنگ ژیان میلیاردری اهل چین است که با فروش پوشاک و کالاهای لوکس و مد روز به جمعیت عظیم چین به ثروت میلیاردی خود رسیده است.
وی با ثروت 1/3 میلیارد دلار در سال 2010 در جایگاه سیصد و هفتم فهرست ثروتمندان مجله فوربز قرار گرفت. ژو چنگ ژیان مالک و ريیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای «میترز بون‌وی» (Metersbonwe) است که بازار هدف آن جوان‌های 18 تا 25 سال هستند.
ژو چنگ ژیان در سال 1966 در لیشویی در استان ژجیانگ در چین به دنیا آمد. وی در دانشگاه ژجیانگ تحصیل کرد و از این دانشگاه با دریافت مدرک EMBA فارغ‌التحصیل شد.
ژوچنگ ژیان در جوانی یک خیاط بود. وی کسب و کار خود را در سال 1986 و زمانی که تنها 20 سال داشت، شروع کرد. او در آن زمان لباس‌ها و کالاهای دست دوز خود را به فروش می‌رساند. ژو در دهه 1990 به ونژو رفت. ژو چنگ ژیان هر روز سخت کار می‌کرد و لباس‌هایی را که شب‌ها می‌دوخت روزها به فروش می‌رساند. وی در سال 1992 هزاران کت زمستانی برای کارگاه‌ها و فروشگاه‌های دیگر دوخت و به این شکل توانست درآمدي کافی برای ایجاد برند خود پس‌انداز کند. ژو چنگ ژیان در سال 1995 و تنها با دریافت وامی ‌به مبلغ 200 هزار یوان (در حدود 24690 دلار) گروه میترز بون وی را تاسیس کرد. او با استفاده از فرانشیزها و تیمی‌قوی و حرفه‌ای از طراحان محلی و فرانسوی موفق شد شرکت خود را سالانه 30 درصد رشد دهد. به این شکل برند او به سرعت جوانان را جذب خود کرده و با تمرکز بر کیفیت کالاها و قیمت‌های معقول مشتریان زیادی به دست آورد. ژوچنگ ژیان با دعوت کردن از ستاره‌های پاپ و افراد مشهور مورد علاقه جوانان و همچنین معرفی سالانه 3000 طرح، جوانان را جذب فروشگاه‌های خود می‌کند.
گروه میترز بون وی در حال حاضر با حدود 3000 شعبه یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ در زمینه برندهای معروف و لوکس در چین است. ژوچنگ ژیان در حال حاضر رييس و مدیرکل گروه میترز بون وی است. فروش این شرکت در سال 2006 در حدود 4 میلیارد یوآن چین بود که گروه میترز بون وی را تبدیل به بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای لباس‌های جوانان در چین کرد. شعار این شرکت «متفاوت باشید» است.
گروه میترز بون وی در سال 2005 در دفتر مرکزی جدیدش در شانگهای یک موزه لباس را برای بازدید عموم بازگشایی کرده است که در آن لباس‌ها و متعلقات بومی‌و باستانی چین، که خیلی از آنها حتی در موزه‌های ملی چین هم یافت نمی‌شوند، به نمایش گذاشته مي‌شوند. این موزه شامل بیش از 8000 دست نمونه لباس از دوران مینگ دیناستی تا دهه 1930 می‌شود.
ژوچنگ ژیان به خاطر کمک‌های زیادش به سیستم تحصیل محلی در چین یکی از خیرترین افراد در این کشور به شمار می‌رود. ژو چنگ ژیان ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن شانگهای در چین است. دختر ژوچنگ ژیان نیز یکی از سهامداران اصلی گروه میترز بون وی است.
ژو چنگ ژیان به همراه دخترش مالک 90 درصد گروه میترز بون وی هستند. 
الهام جوادی
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۹ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۷:۳۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد