ایران خودرو و سایپا با رنو قرارداد نمی‌بندند

ایران خودرو و سایپا با رنو قرارداد نمی‌بندند
نعمت زاده: ایران خودرو و سایپا هیچ کدام با شرکت رنوی فرانسه قرارداد نخواهند بست و سازمان "ایدرو" برای سرمایه گذاری و تولید مشترک با رنو وارد مذاکره شده و شرکت نگین خودرو هم در قالب مشارکت "ایدرو و رنو" قرار خواهد گرفت.

 وزیر صنعت با بیان این که به بیست هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در سراسر کشورتسهیلات بانکیپرداخت شد افزود: تا کنون ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا نعمت زاده در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که به بیست هزار و 500 واحد تولیدی در سراسر کشور تسهیلات بانکی پرداخت شد افزود: نیمی از این واحدها صنعتی هستند و نیمی دیگر تسهیلات خود را با همکاری وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده اند.

وی گفت: تا کنون 14 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها پرداخت شده و امیدواریم تا پایان سال تعداد واحدهای تولیدی که از تسهیلات بانکی استفاده می کنند به 30 هزار واحد برسد.

نعمت زاده افزود: این تسهیلات به واحدهایی پرداخت شده که مشکل مالی کمبود سرمایه در گردش داشتند.

وی گفت: از 1200 واحد تولیدی دریافت کننده تسهیلات در سراسر کشور بازرسی به عمل آمده و مشخص شده که با دریافت تسهیلات، این واحدها افزایش تولید داشته اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بدهی های بخش خصوصی و شرکت های دولتی به بانک ها، آنها را زمین گیر کرده است درحالی که بانک ها هم در 10 سال اخیر نتوانسته اند سرمایه خود را افزایش دهند.

نعمت زاده گفت: برنامه ریزی دولت برای کاهش تورم درست بود اما همزمان باید برای خروج از رکود هم طراحی می شد که این مهم از سال گذشته آغاز شده است.

وی افزود: یک صنعت سالم باید 50 درصد سرمایه گذاری اش را از سهم آورده تأمین کرده باشد و نیم دیگر را تسهیلات بانکی بگیرد.

نعمت زاده با اشاره به بدهی های سنگین تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی به بانکها گفت: این بدهی ها از سالیان گذشته بوده است و بانک ها هم جریمه هایی برای این دیرکردها در نظر گرفته اند و در مواردی به همین دیرکردها هم جریمه اضافه کرده اند.

وی افزود: این مسئله باعث مشکلات زیادی برای تسهیلات گیرندگان از بانکها شده است و تنها راه برون رفت آنان از این مشکل، گرفتن شرکای جدید برای کاهش این بدهی هاست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودرو امسال 38 درصد و تولید سواری 40 درصد افزایش یافته است.

نعمت زاده با اشاره به افزایش تولید در لوازم خانگی و صنایع غذایی افزود: در مصالح ساختمانی به خاطر رکود بخش ساختمان، رشد عمده ای نداشته ایم.

وی گفت: خودروسازی در کشور دولتی نیست و دولت در خودروسازی ها تنها 20 درصد سهم دارد.

نعمت زاده افزود: ایران خودرو و سایپا هیچ کدام با شرکت رنوی فرانسه قرارداد نخواهند بست و سازمان "ایدرو" برای سرمایه گذاری و تولید مشترک با رنو وارد مذاکره شده و شرکت نگین خودرو هم در قالب مشارکت "ایدرو و رنو" قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه حقوق بگیران و بنگاه های تولیدی و اقتصادی پرداخت کنندگان دائمی مالیات هستند گفت: در دو سال اخیر به تولیدکنندگان فشار زیادی بابت پرداخت مالیات وارد شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در 9 ماهه اول امسال 4300 واحد نیمه تمام صنعتی تکمیل و راه اندازی شد افزود: بخش خصوصی در حال سرمایه گذاری است اما سرمایه در کشور محدود است.

نعمت زاده گفت: 7300 تعرفه برای کالاها تعریف شده است و در حالی که در سال های گذشته نظام تعرفه در 14 طبقه قرار داشت امسال تعرفه ها در هشت طبقه قرار گرفته است.

وی افزود: بالاترین تعرفه کالا طبقه هشتم با 55 درصد است که متأسفانه با این تعرفه ها همچنان قاچاق به صرفه است.

نعمت زاده گفت: اعلام رقم دقیق قاچاق به کشور به علت نبود سند و مدرک ممکن نیست و هر آنچه که گفته می شود برآوردی است.

وی افزود: برآورد ما واردات کالای قاچاق در حدود 10 تا 12 میلیارد دلار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه سامانه جامع تجارت تا پایان سال تکمیل خواهد شد گفت: همانطور که این سامانه را با سامانه بانک مرکزی مرتبط کردیم، ارتباط آن را با سامانه جامع گمرکی کشور هم برقرار خواهیم کرد.

نعمت زاده افزود: برای تحقق دولت الکترونیک 12 سامانه پیش بینی شده که سامانه انبارها و سامانه شناسه کالا هم در زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۸:۵۷ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد