برنامه تولید خودرو در سال 96

برنامه تولید خودرو در سال 96
گفته می‌شود این روزها فروش خودروسازان از تولید آنها پیشی گرفته درعین حال ظاهرا وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تیراژی حدودا 11 درصدی را برای صنعت خودرو طی سال آینده در نظر گرفته‌ است.

بنابه گفته منصور معظمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سال آینده قرار است تولید روزانه خودروسازان افزایشی 600 دستگاهی را تجربه کند؛ بنابراین تیراژ آنها طی سال 96 به روزی 6 هزار دستگاه خواهد رسید.

اگر فرض کنیم روند تولید در طول سال آینده ثابت بماند، خودروسازان در مقایسه با امسال افزایشی حدودا 11 درصدی را تجربه خواهند کرد. این در شرایطی است که خودروهای جدید خارجی نقش چندان قابل توجهی در افزایش تیراژ سال آینده نخواهند داشت. بر این اساس، پژو تولید حدودا 15 هزار دستگاهی را در برنامه خود برای سال 96 گنجانده و رنو، سیتروئن و فولکس واگن نیز از اواخر سال آینده یا از اوایل 97 تولید محصولات جدید خود را در کشور آغاز خواهند کرد. در سال آینده البته تولید خودروهای قدیمی مانندپراید و پژو 405همچنان ادامه خواهد یافت، هرچند ممکن است در اواخر سال 97، ایران خودرو و گروه سایپا مجبور به خداحافظی اجباری با این دو محصول پر فروش و پر تیراژشان باشند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۸:۵۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد