انعقاد دو قرارداد جدید با خودروسازان خارجی

انعقاد دو قرارداد جدید با خودروسازان خارجی
وزیر صنعت، معدن و تجارت از انعقاد دو قرارداد جدید با خودروسازان خارجی تا پایان سال جاری خبر داد.

محمدرضا نعمت‌زاده امروز در مراسم رونمایی از محصول جدیدسایپا کوئیک اظهار کرد: خوشبختانه بعد از برجام شرکت‌های خارجی وارد مذاکره با خودروسازان ایرانی شدند و تاکنون دو قرارداد خارجی بین ایران‌خودرو و سایپابا خودروسازان خارجی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه قرارداد سوم و چهارم با خودروسازان خارجی نیز تا پایان امسال منعقد خواهد شد، خاطرنشان کرد: یکی از این قراردادها در زمینه تولید خودروهای سنگین با مشارکت شرکت خارجی خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: خودرو نقش مهمی در توسعه صنعتی کشور دارد. به گونه‌ای که حدود ۱۸ درصد از تولید ناخالص صنعت کشور مربوط به صنعت خودرو است.

وی افزود: در سال جاری تولید خودرو بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است و این روند ادامه خواهد یافت به گونه‌ای که در سال ۱۴۰۴ تولید خودرو در کشور باید به سه میلیون دستگاه افزایش یابد که حداقل ۵۰ درصد آن با برند داخلی خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته در سایپا در سال گذشته این شرکت برای اولین بار پس از سال ۱۳۸۹ تاکنون سودده شده است، تصریح کرد: در گذشته سایپا مشکلات زیادی داشت و در گزارش تحقیق و تفحص مجلس نیز مشخص شد مشکل اصلی سایپا مشکل مدیریت و مشکل مالی است بنابراین به این جمع‌بندی رسیدیم که مدیری با تخصص مالی را به مدیریت یک شرکت منصوب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با این حال متاسفانه عده‌ای که در خرابکاری‌های گذشته سایپا دست داشتند، می‌خواستند مانع شوند با این حال ما مدیریت سایپا را تغییر دادیم و این شرکت توانست مشکلات را پشت سر بگذارد. به گونه‌ای که برای اولین بار از سال ۸۹ به این سو، در سال جاری سایپا سودده شد.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۷:۵۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد