بزرگترین الماس سبز جهان : الماس درسدن

بزرگترین الماس سبز جهان : الماس درسدن
این برلیان  حدود 40.701 قیراط (40 قیراط و هفتاد سوت ) وزن دارد و در حال حاضر در تالار سبز در شهر درسدن می باشد. رنگ این سنگ الماس ، به رنگ سبز روشن می باشد.  

به گزارش مرجع تخصصی طلا و جواهر ایران ، این الماس که برلیان سدن نام دارد درحدود 40.701 قیراط (40 قیراط و هفتاد سوت )وزن دارد و در حال حاضر در تالار سبز در شهر درسدن می باشد. رنگ این سنگ الماس ، به رنگ سبز روشن می باشد. 

بزرگترین الماس جهان عکس


از تاریخچه این برلیان اطلاع دقیقی در دست نیست ولی احتمال دارد که از هندوستان آمده باشد. این برلیان در حدود سال 1742 میلادی در اختیار آگوست سوم (Augustus III of Poland) پادشاه هلند ، قرار گرفت. 

بزرگترین الماس سبز جهان عکس


در سال 1768 میلادی، این الماس به عنوان زینت یک کلاه استفاده شد که توسط دو الماس بزرگ و 411 عدد الماس کوچک احاطه شده بود.

بزرگترین الماس دنیا وزن + الماس سبز


این شی زینت بخش هنوز در تالار سبز شهر سدن نگهداری میشود. این سنگ الماس تراش اشک، بزرگترین الماس سبز طبیعی شناخته شده در جهان است که 41 قیراط دارد. برای چندین دهه، این جواهر بی عیب و نقص بازدیدکنندگان موزه دولتی درسدن در آلمان را به خود خیره کرده بود، اما قبل از آن افتخار خانواده سلطنتی بود.

بزرگترین الماس دنیا قیمت


درسدن (به آلمانی: Dresden) پایتخت ایالت زاکسن در کشور آلمان است. این شهر از پایان جنگ جهانی دوم تا زمان اتحاد آلمان شرقی و غربی جز آلمان شرقی بود. این الماس گرانبها، از دو جنگ جهانی و ویرانی درسدن جان سالم به در برده است. توسط مسکو توسط کمیسیون غنائم شوروی گرفته شد و سپس بازگردانده شد.

 الماس درسدن

تهیه و تنظیم:مسعود رضاییسایت زر (zar.ir)

منبع خبر: سایت زر
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۷:۳۴:۲۷ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد