تجهیزات و وسایل الکتریکی راه میلیاردر شدن برادران چینی

تجهیزات و وسایل الکتریکی راه میلیاردر شدن برادران چینی
ژانگ جیندانگ کارآفرینی چینی است که با ثروت 5/4 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز در جایگاه صدوهفتاد و ششم فهرست ثروتمندان جهان در سال 2010 قرار گرفته است.
ژانگ جیندانگ کارآفرینی چینی است که با ثروت 5/4 میلیارد دلار از سوی مجله فوربز در جایگاه صدوهفتاد و ششم فهرست ثروتمندان جهان در سال 2010 قرار گرفته است. وی موسس و ريیس گروه سانینگ است که دفتر مرکزی آن در نانجینگ در استان جیانگسو واقع شده است.
ژانگ جیندانگ در سال 1963 در استان آنهوی در چین متولد شد. وی به دانشگاه نانجینگ نرمال رفت و در رشته ادبیات مشغول به تحصیل شد. جیندانگ پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه در سال 1984 در یک کارخانه تولید لباس به نام گروه‌هائوی شروع به کار کرد. او بین سال‌های 1985 تا 1989 در این شرکت مشغول به کار بود.
ژانگ جیندانگ در سال 1990 به همراه برادر بزرگ‌ترش، ژانگ گوییپینگ، با اجاره ملکی در حدود 200 متر مربع و با سرمایه 12000 دلار فروشگاهی در نانجینگ بازگشایی کردند که در آن دستگاه‌های تهویه مطبوع و محصولات مربوطه را به فروش مي‌رساندند. نام این فروشگاه «دستگاه‌های الکتریکی سانینگ» بود. ژانگ کمي بعد این کسب و کار را به کسب‌وکار خرده فروشی منتقل کرد و طی 15 سال فروشگاه کوچک خود را تبدیل به گروهی بزرگ به نام گروه سانینگ کرد. در واقع او در آغاز توسعه کسب و کار خود دریافته بود که مزیت رقابتی کسب و کارش «خدمات» خواهد بود. به همین دلیل تاکید سانینگ بر این بود که تنها محصول سانینگ خدمات آن است. این شرکت به واسطه مدل‌های نوآورانه‌اش، مثل پرداخت برای سفارش کالاها قبل از فصل‌های اوج مصرف، به زودی تبدیل به شرکتی پیشتاز در بازار تهویه مطبوع شد. جیندانگ در سال 1999 با هدف غالب شدن در کل بازار ملی، شرکت سانینگ را به صنعت جامعی از تجهیزات وارد کرد. هدف او بازگشایی یک فروشگاه زنجیره‌ای با 1500 فروشگاه ظرف سه سال بود. سانینگ در واقع در پیاده سازی یک مدل نوآورانه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تجهیزات پیشتاز بود که انقلابی بزرگ در این صنعت ایجاد کرده و توسعه صنعت خرده فروشی مدرن در چین را تسریع کرده است.
در حال حاضر شرکت سانینگ با بیش از 1000 فروشگاه در بیش از 300 شهر چین در 30 استان آن همچون شانگهای، پکن، گوانگدانگ، یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در زمینه وسایل و تجهیزات الکتریکی در چین است. این شرکت در سال 2004 به بازار سهام شنژن وارد شد. بیش از 120 هزار نفر در حال حاضر برای سانینگ مشغول به کار هستند. فروش این شرکت در سال 2009 به بیش از 15 میلیارد دلار رسیده بود.
سانینگ علاوه بر فروشگاه‌های خود شرکت فروشگاه‌های فرانشیز در زمینه تجهیزات الکترونیکی را نیز در چین اداره مي‌کند. در حال حاضر محصولات اصلی این شرکت شامل تلویزیون‌های رنگی، دستگاه‌های پخش ویدئو و موسیقی، دستگاه‌های پخش کننده سی‌دی،‌ یخچال، ماشین لباسشویی، محصولات دیجیتال و مربوط به تکنولوژی اطلاعات، وسایل الکتریکی کوچک خانگی، دستگاه‌هایی تهویه مطبوع، محصولات مخابراتی و غیره مي‌شود. این شرکت همچنين خدمات نصب و تعمیرات این دستگاه‌ها را انجام مي‌دهد.
ژانگ جیندانگ ازدواج کرده و در حال حاضر ساکن نانجینگ در چین است. برادر ژانگ جیندانگ،‌ ژانگ گوییپینگ، نیز در حال حاضر با ثروتی معادل 7/1 میلیارد دلار، پانصد و بیست و هشتمین میلیاردر جهان است. ژانگ گوییپینگ 58 ساله ازدواج کرده و یک فرزند دارد او نیز ساکن نانجینگ است.
الهام جوادی
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۰:۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد