هارولد سیمونز، میلیاردر متخصص در خریدهای اهرمی

هارولد سیمونز، میلیاردر متخصص در خریدهای اهرمی
هارولد سیمونز میلیاردری آمریکایی است که با ثروت 5/4 میلیارد دلار صد و هفتاد و ششمین ثروتمند جهان در سال 2010 به شمار مي‌رود.

هارولد سیمونز میلیاردری آمریکایی است که با ثروت 5/4 میلیارد دلار صد و هفتاد و ششمین ثروتمند جهان در سال 2010 به شمار مي‌رود.
تخصص سیمونز در امور بانکداری به وی کمک کرده مفهومي‌در خرید شرکت‌ها به نام خرید اهرمي‌را توسعه دهد و به ‌اين شکل بتواند شرکت‌های مختلفی را خریداری کند. وی مالکیت شرکت «کونتران و والهی» (شرکتی که 90 درصد آن تحت کنترل «کونتران» است) را در اختیار دارد. کونتران یک مجموعه شرکت است که شرکت‌های زیرمجموعه آن در زمینه‌های مختلفی چون مواد شیمیایی‌،‌ فلزات (شرکت فلزات تیتانیوم)، بخش مدیریت زباله‌ها، سیستم‌های پشتیبانی کامپیوتری و غیره فعالیت مي‌کنند. کونتران همچنین سهام کنترلی شرکت کی‌استون‌، تولیدکننده محصولات سیم و حصار را در اختیار دارد.
هارولد کلارک سیمونز در سال 1931 در «گولدن» در «وود کانتری» در‌ايالت تگزاس آمریکا متولد شد. والدین او، لئون و فرس سیمونز،‌ هر دو معلم بودند و بسیار بر ارزش تحصیلات خوب تاکید داشتند. پدر‌هارولد مدیر مدرسه و مادرش معلم انگلیسی بود.‌هارولد سيمونز به دانشگاه تگزاس در اوستین رفت و در سال 1951 و 1952 به ترتیب با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد کشاورزی از‌اين دانشگاه فارغ التحصیل شد.
هارولد سیمونز پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه برای کار به عنوان متخصص بانکداری به دولت‌ايالات متحده پیوست. وی سپس در بانک جمهوری ملی در دالاس مشغول به کار شد. سیمونز در سال 1960 با استفاده از پس انداز 5000 دلاری‌اش و همچنین دریافت وامي ‌به مبلغ 95000 دلار یک داروخانه کوچک به نام داروخانه دانشگاه در خیابان هیلکرست و در نزدیکی دانشگاه متدیست جنوبی تاسیس کرد. سیمونز‌اين داروخانه را خرید و آن را تبدیل به زنجیره‌اي از 100 داروخانه کرد که در سال 1973 آن را به قیمتی بیش از 50 میلیون دلار به شرکت اکرد فروخت. ‌اين کار نقطه شروعی برای جهش او و آغاز کارش به عنوان یک سرمایه‌گذار بود. سیمونز با استفاده از منافع‌ اين فروش شروع به سرمایه‌گذاری در صنعت خدمات مالی کرد.
سیمونز فلسفه‌اي برای خود در مدیریت سرمایه‌ داشت و آن هم فلسفه خرید بدون سرمایه و فقط با قرض بود. او با استفاده از همین فلسفه شرکت «و الهی» را به دست گرفت. وی در سال 1974 پس از خرید ‌اين شرکت، مجموعه بنگاه خود‌،‌ به نام کونتران را راه‌اندازی کرد که کنترل سهام والهی را به دست گرفت. سیمونز سپس با استفاده از و الهی شروع به خرید شرکت‌های دیگر کرد و به زودی توانست گروهی از شرکت‌ها را برای خود جمع کند. او در سال 1982 شرکت صنایع کی‌استون را به قیمت 25 میلیون دلار خرید. خرید عمده بعدی او خرید شرکت صنایع ان ال بود که فروشی بیش از 2 میلیارد دلار داشت. سایمون به همین شکل به خرید شرکت‌های بزرگ ادامه داد.
هارولد سیمونز تا سال 2006 کنترل 5 شرکت سهامي ‌عام در بازار سهام نیویورک شامل شرکت فلزات تیتانیوم (بزرگ‌ترین تولید‌کننده تیتانیوم جهان)، صنایع ان ال‌، والهی (یک شرکت چند ملیتی در صنعت مواد شیمیایی، قطعه‌سازی، مدیریت زباله و تیتانیوم)، کامپ ‌ايکس ‌اينترنشنال( تولید کننده محصولات ارگونومیک) و کرونوز وورد واید (تولیدکننده و بازاریاب پیشتاز دیوکسید تیتانیوم در جهان) را در اختیار داشت. ثروت سیمونز تا سال 2007 به مبلغ 4/7 میلیارد دلار رسیده بود.
هارولد سیمونز ازدواج کرده و 6 فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن دالاس در‌ايالت تگزاس است. سیمونز در امور خیریه هم فعالیت زیادی دارد. وی بنیادی به نام‌هارولد سیمونز تاسیس کرده است.
الهام جوادی
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۲۵:۱۰ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد