گوستاو سیسنروز، ميلياردر رسانه‌های ونزوئلا

گوستاو سیسنروز، ميلياردر رسانه‌های ونزوئلا
گوستاو سیسنروز یکی از مدیران برجسته آمریکای جنوبی در رسانه‌هاي ونزوئلا است که با ثروت 2/4 میلیارد دلار دویست و یکمین ثروتمند جهان در سال 2010 به شمار مي‌رود.
گوستاو سیسنروز یکی از مدیران برجسته آمریکای جنوبی در رسانه‌هاي ونزوئلا است که با ثروت 2/4 میلیارد دلار دویست و یکمین ثروتمند جهان در سال 2010 به شمار مي‌رود.
گوستاو سیسنروز رندیلز در سال 1945 در خانواده‌ای ثروتمند در ونزوئلا متولد شد. وی پسر دییگو سینسروز تاجر معروف ونزوئلایی بود. دییگو سینسروز از سال 1929 در کاراکاس به کسب و کار و تجارت مي‌پرداخت و توانست حق امتیاز تولید پپسی را در سال 1940 برای ونزوئلا بگیرد. وی در سال 1960 نیز حق امتیاز کانال تلویزیونی ونه‌ویزیون را خرید. خانواده سیسنروز نخستین خانواده ثروتمند در آمریکای لاتین بود که در رتبه بندی سال 2006 فوربز قرار گرفت. سینسروز در حال حاضر امپراتوری بزرگی از ایستگاه‌های تلویزیونی،‌ تجهیزات مخابرات دوربرد ( تله کام)،‌ یک شرکت محلی تولید کننده نوشیدنی و حتی تیم بسکتبال لئونز دل کاراکاس دارد.
گوستاو سیسنروز در آکادمي‌سافیلد در کانکتیکات تحصیل کرد و در سال 1963 از این آکادمي‌فارغ التحصیل شد. وی سپس به کالج بابسون در ماساچوست رفت و از این کالج نیز با مدرک مدیریت کسب و کار در سال 1968 فارغ التحصیل شد.
ثروت سیسنروز از شرکت‌های زیرمجموعه گروه او در بخش رسانه،‌ سرگرمي‌، مخابرات از راه دور و کالاهای مصرفی حاصل شده است. گروه مجموعه شرکت‌های سیسنروز یکی از بزرگترین شرکت‌های خصوصی رسانه و سرگرمي‌های اسپانیایی زبان در جهان به شمار مي‌رود. سیسنروز تا زمان خرید شبکه ونه‌ویزيون،‌ یکی از بهترین شبکه‌های تلویزیونی اسپانیایی زبان در ایالات متحده‌،‌ یکی از بزرگترین سهام داران این شرکت به شمار مي‌رفت. البته سیسنروز در سال 2007 این شبکه اسپانیایی زبان را به قیمت 700 میلیون دلار به یک کنسرسیوم شخصی که‌هایم سابان، میلیاردر آمریکایی،‌ آن را اداره مي‌کند فروخت. سیسنروز همچنین مالک ونه‌ویزیون اینترنشنال که کار تولید محصولات رسانه و سرگرمي‌در سرتاسر دنیا را به دست دارد، و شبکه ونه‌ویزیون،‌ یک شبکه تلویزیونی در ونزوئلا است.
گوستاو سیسنروز در حال حاضر رييس هيات مدیره و مدیر عامل گروه سیسنروز است. وی از سال 1968 تا کنون زندگی کاری خود را وقف توسعه استراتژیک گروه سیسنروز و همچنین ارتقای کلی منطقه کرده است. رهبری او به تقویت جایگاه آمریکای لاتین در صحنه‌های جهانی، رشد و پرورش صنایع جدید،‌ ارتقای سطح تحصیلات و اصول دموکراسی و آزادی‌های فردی،‌ افزایش دسترسی به اطلاعات و تسریع رشد تکنولوژیک در آمریکای لاتین کمک زیادی کرده است. گروه سیسنروز امروزه بیش از 30 شرکت را تحت اداره خود دارد که به میلیون‌ها مشتری در بیش از 100 کشور دنیا خدمت ارائه مي‌کنند. این شرکت به واسطه شراکت‌ها و کسب و کارهای متنوع توانسته برندهای بسیار معروف و همچنین خدمات با بالاترین کیفیت را به بیش از 550 میلیون مخاطب اسپانیایی و پرتغالی زبان در قاره آمریکا و اروپا ارائه کند.
گوستاو سیسنروز علاوه بر مسوولیت‌هایش در گروه خانوادگی یکی از اعضای چارتر گروه کار تکنولوژی‌های اطلاعات و مخابرات سازمان ملل است. وی همچنین دارای مقام‌هایی در هيات مدیره آمریکای لاتین در دانشگاه جورج تاون، شورای دانشگاه راکه‌فلر، هيات ناظران کالج بابسون و کمیته مشورتی مرکز مطالعات دیوید راکفلر در دانشگاه هاروارد است. سیسنروز همچنین در مقام ریاست شورای بین‌المللی مشورتی جامعه آمریکا، هيات ناظران مرکز بین المللی رشد اقتصادی، شورای موزه هنرهای مدرن و هيات مدیران موسس اسپانیایی ملکه سوفیا قرار دارد.
سیسنروز علاوه بر ونزوئلا تبعه اسپانیا و جمهوری دومینیکن هم هست. گوستاو سیسنروز با دختری از یکی دیگر از خانواده‌های سرشناس در زمینه رسانه در ونزوئلا ازدواج کرده و سه فرزند دارد. او در حال حاضر ساکن کاراکاس در ونزوئلا است. سیسنروز به همراه همسرش یک موسسه غیرانتفاعی به نام بنیاد سیسنروز تاسیس کرده اند که در زمینه ارتقای تحصیلات در آمریکای لاتین و افزایش آگاهی بین‌المللی نسبت به فرهنگ منطقه فعالیت مي‌کند. برادران گوستاو، ریکاردو و اوسوالدو سیسنروز، و همچنین خواهرش، ماریون سیسنروز،‌ افرادی سرشناس در صنعت رسانه ونزوئلا به شمار مي‌روند.
الهام جوادی
- مقالات مرتبط:
منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۷ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۵:۱۳:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد