تاریخچه حلقه نامزدی و ازدواج

تاریخچه حلقه نامزدی و ازدواج
اولین حلقه های ازدواج، احتمالاً در مصر استفاده شده اند. قبل از رواج سکه، مصریان باستان، سکه ای با یک سوراخ که در مرکزش بود و مانند یک حلقه آن را در انگشتان قرار می دادند.

اولین حلقه های ازدواج ، احتمالاً در مصر استفاده شده اند. قبل از رواج سکه، مصریان باستان، سکه ای با یک سوراخ که در مرکزش بود و مانند یک حلقه آن را در انگشتان قرار می دادند.
طی مراسم ازدواج، داماد حلقه پول را در انگشت عروس قرار می داد تا به وی نشان دهد که حالا او هم در ثروتش سهیم است.
1) جایگاه حلقه ازدواج و نامزدی
حلقه ازدواج و نامزدی در انگشت سوم دست چپ قرار می گیرند.
- بنا به یک اعتقاد قدیمی، انگشت حلقه دارای یک عصب است که مستقیماً به قلب مرتبط است.
2) حلقه ازدواج و نامزدی الماس
امروزه بیشتر حلقه های نامزدی از جنس الماس هستند. یونانیان باستان تصورشان این بوده است که الماس ها، اشک های خدایان هستند، در حالی که رومی ها اعتقاد داشتندکه آنها تکه هایی از ستاره های پرتاب شده هستند.
3) اولین حلقه نامزدی از جنس الماس
آرشدوک ماکسیمیلیان اول از کشور اتریش در تاریخ 17 آگوست 1477، اولین حلقه نامزدی از جنس الماس را به پرنسس ماری از بورگاندی تقدیم کرد.
حلقه پرنسس ماری، شامل یک حلقه با الماس هایی که تشکیل حرف M را داده بود.
4) حلقه های ازدواج
در قرون هفدهم و هجدهم میلادی استفاده از حلقه هایی که با الماس تزیین شده بودند، بین مردم رایج شده بود. به همین دلیل برای تمایز با سایر حلقه ها، طرح حلقه عروسی به شکل ساده در آمد و بنابراین از سایر انگشترها متمایز شد.
5) حلقه های ازدواج طلای دوتایی
مرسوم شدن استاندارد حلقه دوتایی به صورت ست حلقه و پشت حلقه، سبکی جدید است. این رسم تا سال 1950 عمومیت نداشته است و در حقیقت نتیجه تلاش صنعت جواهر ساز برای فروش بیشتر حلقه ها بود.

تهیه و تنظیم:مسعود رضاییسایت زر (zar.ir)

 
حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج

حلقه ازدواج
 
ست حلقه و پشت حلقه
منبع خبر: گردآوری و ترجمه: گروه زر
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۸:۳ بعد از ظهر
نظرات (2)

dariush  ۲۴ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱:۵۵:۱۵ قبل از ظهر

بسیار زیبا و آگاه کننده البته باید بگویم حلقه برای همبستگی نخستین بار در میان ایرانیان باستان در نگاره فروهر در بجای ماندهای باستانی دیده میشود حلقه که در دست چپ مرد کهن سال در این نگاره هاست همبستگی و پیمان میان انسان و پروردگار از سویی و انسان و انسان از سویی دیگر است . نکته جالب که در آلمان به ویژه در جنوب آلمان حلقه نامزدی در دست چپ و ازدواج در دست راست است

هلن  ۹ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۶:۱۱:۴۷ بعد از ظهر

حلقه هاتونو پسندیدم ممنون

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد