الماس آلنات - بزرگترین الماس زرد جهان

الماس آلنات - بزرگترین الماس زرد جهان
الماس آلنات، بزرگترین الماس زرد جهان می باشد. الماس آلنات به وزن 101/29 قیراط (معادل 258/20 گرم)، می باشد که به شکل بالش (برش کاشن cushion)، برش خورده است

الماس آلنات، بزرگترین الماس زرد جهان می باشد. الماس آلنات به وزن 101/29 قیراط (معادل 258/20 گرم)، می باشد که به شکل بالش (برش کاشن cushion)، برش خورده است، این ارزیابی توسط انستیتوی جواهرشناسی امریکا (GIA)، انجام شده است.
الماس آلنات به نام یکی از صاحبانش به نام آلفرد ارنست آلنات (Alfred Ernest Allnatt)، که سربازی ورزشکار و فردی هنردوست و حامی هنر و هنرمندان بود، نامگذاری شده است.
در حالی که خاستگاه اصلی الماس دقیقاً شناخته شده نیست، بسیاری از متخصصان عقیده دارند که احتمالاً الماس در مکانی که اکنون به نام معدن الماس دبیرز (De Beers)، شناخته می شود، پیدا شده است.
اصل الماس آلنات تا قبل از اینکه، آلناتز بزرگ آنرا در سال 1950، خریداری کند، شناخته نشده است.
پس از خریدن الماس، وی با کارتیه قرار گذاشت که آن را طراحی کرده و برای آن قاب بسازد. قاب ساخته شده شامل یک گل از جنس پلاتین با 5 عدد گلبرگ، یک ساقه و دو برگ بود که تماماً با الماس تزئین شده بود. آلنات دوباره در می سال 1996، توسط کریستی (Christie's)، در ژنو به مبلغ 3،043،496 میلیون دلار آمریکا فروخته شد.
در آن زمان الماس آلنات 102،07 قیراط (معادل 14/20 گرم)، وزن داشت و به نام زرد فانتزی فوق العاده، شناخته می شد. بعد از اینکه این الماس به شرکت SIBA، فروخته شد، الماس به میزان وزن فعلی خودش تراشیده شد و در نتیجه میزان سختی آن بالاتر رفت.
آلنات، به عنوان قسمتی از نمایشگاه اسمیت سونیان (Smithsonian)، به نام " The Splendor of Diamonds"، در کنار دیگر الماس های معروف دیگر به نمایش گذاشته شده است.
 
الماس زرد، بزرگترین الماس زرد جهان
 
 
منبع خبر: گردآوری و ترجمه: مسعود رضایی - سایت زر
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲:۳۸:۴۱ بعد از ظهر

نظرات (1)

محمد  ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۷:۹:۱۴ بعد از ظهر

سلام میشه بلاخره معادل هر قیراط رو به طور کامل و دقیق مشخص کنید . اولش مینویسید الماس آلنات، الماسی به وزن 101/29 قیراط (معادل 258/20 گرم)، اخرش مینویسید در آن زمان الماس آلنات 102،07 قیراط (معادل 14/20 گرم)، بلاخره کدومش درسته ما که هیچ سر درنمیاریم

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد